2. - Левски
  3. Юношите на Левски записаха класическа победа с 3:0 над Черно море

Юношите на Левски записаха класическа победа с 3:0 над Черно море

Юношите младша възраст на Левски (набор 1992 г.) победиха Черно море с 3:0, в първа 1/4-финална среща на държавното първенство, която се игра на едно от помощните игрища на „Герена”, предаде репортер на Novsport.com. Срещата започна много равностойно, но много бързо „сините” играчи притиснаха своя съперник.

Денис Николов откри резултата с много хубав удар от ъгъла на големия пеналт. Само осем минути по-късно Иван Горанов изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле на „моряците”. В последната минута на полувремето играч на Левски бе съборен в наказателното поле на гостите, а реферът отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Иван Стоянов, който хладнокръвно реализира дузпата.

През втората част играчите на Черно море се опитаха да променят негативния резултат, но нямаха шанс пред гола. „Сините” пък пропуснаха да направят резултата 4:0, след като Асен Георгиев свали топката с глава към Владислав Стойков, но последният от самата голлинията прати кълбото в гредата. В последните минути на мача играч на Черно море получи червен картон и остави съотборниците си с човек по малко.

Съставът на Левски: Петър Хубчев, Мартин Александров, Иван Жечев, Христо Стамболийски, Иван Стоянов, Кирил Димитров, Денис Николов, Иван Горанов, Владислав Стойков, Стоян Кадивчин, Янислав Иванов.

Срещата-реванш е на 15 юни (понеделник) от 10,00 ч. в гр. Варна.

Също в първа ¼-финална среща детския тим на Левски (набор 1994 г.) завърши 1:1 като гост на Спартак (Пловдив). Срещата-реванш е на 14 юни (неделя) от 18,00 ч. на стадион „Георги Аспарухов".