2. - Лига Европа
  3. Байер игра добре, но загуби за втори път от Бенфика и отпадна (ВИДЕО)

Байер игра добре, но загуби за втори път от Бенфика и отпадна (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с 2:1, "аспирините" удариха две греди и техен гол бе отменен

Бенфика победи Байер Леверкузен с 2:1 у дома и продължава в осминафиналите на Лига Европа. "Орлите" взеха и първия мач в Германия с 1:0, спечелиха с общ резултат 3:1 и ще играят с Бордо в следващата фаза.

"Аспирините" играха много добре на "Луж", но няамха късмет и на два пъти удариха греда преди почивката.

В 12-ата минута Карвахал центрира, а Кислинг нацели лявата греда.

Пропуските на гостите продължиха, а в края на първата част пак нямаха късмет. Кислинг този път подаде на Шурле, но германският национал с десния крак тресна лявата греда.

След почивката Кислинг вкара в мрежата, но попадението бе отменено при много спорно положение за засада.

Бенфика поведе след час игра с много красив, но и донякъде късметлийки гол. Ола Джон пое на тъчлинията, излъга защитник, с двоен рикошет мина още един, влезе в наказателното поле и с много красив ъгъл под гредата в далечния ъгъл откри резултата за радост на пулбиката. В радостта си след гола той си свали фланелката и получи жълт картон.

Бьониш стреля с глава в аут от удобна позиция, а Симон Ролфес от воле не порази целта и се хвана за главата.

Левркузен изравни с ефектно попадение в 75-ата минута. Милик с глава подаде за Шурле, който от въздуха с левия крак от воле опъна мрежата, въпреки че вратарят Артур докосна топката - 1:1.

Само две минути бяха нужни на Бенфика да си възстанови преднината. Зашитник на Байер сбърка фатално и покри засадата при далечен пас, Лима овладя и качи на главата на Матич, който елегантно прати в далечния долен ъгъл и направи 2:1.

До края домакините изпуснаха два чудесни шанса да вкарат нов гол, а Милик не бе точен пред другата врата.

Бенфика е домакин на Бордо в осминафиналите на 7 март. Реваншът е седмица по-късно.

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)