2. - Лига Европа
  3. Безполезно равенство за Валенсия и Брюж на „Местая” – 1:1

Безполезно равенство за Валенсия и Брюж на „Местая” – 1:1

Стадион „Местая”, бе домакин на днешната среща от Група “G” за Купата на УЕФА между отборите на Валенсия и Клуб Брюж. За всеобщо съжаление на двата състава усилията, които тимовете демонстрираха не бяха достатъчни за нещо повече от равенство 1:1

Стадион „Местая”, бе домакин на днешната среща от Група “G” за Купата на УЕФА между отборите на Валенсия и Клуб Брюж. За всеобщо съжаление на двата състава усилията, които тимовете демонстрираха не бяха достатъчни за нещо повече от равенство 1:1. Резултат, който е непотрбен и за двете страни в битката им за място сред последните 32 състава на турнира. Двубоят бе воден от английската съдийска четворка начело с Мартин Аткинсън, помощниците му Дарън Кан, Майкъл Мъларки и четвъртият съдия Стюарт Атуел.

Тактическите постройки, на които бяха заложили треньорите на двата отбора доведоха до ранен натиск от страна на домакините. В първите 15 минути Валенсия държеше под контрол всички събития на терена. Голяма част от офанзивните действия в първоначалните минути бяха концентрирани пред вратата на гостите от Белгия. В стилът на Валенсия се открояваше и подчертано по-физически ориентираната игра, за което свидетелстваха и значително по-големият брой нарушения от страна на „прилепите”.

Противно на очакванията и за всеобщото разочарование на „Местая” именно гостите бяха тези, които първи успяха да преодолеят противниковата отбрана и да открият резултата. При изпълнение на пряк свободен удар Роналд Варгас успя с точното си подаване да намери Антонин Алкараз, които надскочи стража на Валенсия Висенте Гуайта и изпрати топката в мрежата за 1:0.

До края на първата част домакините не се отказаха от инициативата и първоначално заложената си тактическа постройка. Но за тяхно съжаление, разчитайки главно на заплахи от статични полжения, изпълнявани от Уго Виана, Валенсия не успя да достигне до изравнително попадение.

След подновяването на играта Валенсия продължи домакинския си натсик, благодарение на който падна и така желаното изравнително попадение.
В 60-ата минута при изпълнение на ъглов удар, дело на вече споменатия Уго Виана, Никола Жигич пребори двама от бранителите на Брюж за да забие коженото кълбо с глава в мрежата зад Стайн Стайнен.

В крайна сметка, въпреки опитите на Виана, Жигич и спорадичността на Мориентес, който бе заменен в 73-ата минута от Мануел Фернандес, Валенсия така и не се добра до нужния резултат.

Отборите завършиха при краен и откровено непотребен резултат от 1:1.
Така след днешните двубои промени във временното класиране в Група ”G” не настъпиха. Водач е френският Сен Етиен със 7 точки, следван от Валенсия с актив от 5, Брюж с 3. Копенхаген разполага с минимални шансове да се пребори за класиране в следващата фаза на турнира, докато Розенборг приключи тазгодишното си участие в евротурнирите.
С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем