2. - Лига Европа
  3. Динамо Киев победи Металист с 1:0 в украинското дерби за Купата на УЕФА

Динамо Киев победи Металист с 1:0 в украинското дерби за Купата на УЕФА

Отобрът на Динамо Киев успя да победи Металист Харков с 1:0 в първа среща от 1/8 финалите за Купата на УЕФА. Попадението бе отбелязано от Вукойевич в 54-ата минута.

Срещата започна изключително равностойно, тъй като и двата отбора се хвърлиха в люта битка от самото начало. Отборът на Динамо Киев бе по-настоятелен и търсеше повече попадението. Алиев и Кареа имаха много добри възможности, но нямаха шанс и пропиляха шансовете си. Играчите на Металист търсеха изненада на контраатака, тъй като им бе трудно да организират играта си. През първата част не паднаха попадения и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините. Играчите на Динамо Киев бяха много близо до попадение, но стража на Металист бе на своето място. Неизбежното се случи в 54-ата минута. Вукойевич засече центриране на Алиев и откри резултата за радост на всички фенове на „Валери Лобановски”. След попадението играчите на Динамо можеха да увеличат своето преимущество, но Милевски не успя да отбележи. Играчите на Металист Харков можеха да се доберат до ценно равенство в края на срещата, когато Яя имаще добра възможност да вкара гол, но удара му бе отразен, а кълбото излезе в ъглов.

Така след 90 минути отборът на Динамо Киев взе ценна преднина преди реванша следващата седмица.

Динамо Киев – Металист Харков 1:0
1-0          Вукойевич 54’

Динамо Киев: Богуш, Бетао, Михалик, Саблич, Нинкович, Кореа, Вукойевич, Алиев, Еременко, Милевски

Металист: Горианов, Обрадович, Гуайе, Маидана, Ганчаржик, Едмар, Слюсар, Валайев, Асеведо, Олиняк, Яя

Съдия: Майк Райли

Стадион: Валери Лобановски

Повече снимки от мача може да видите ТУК

Видео от мача може да видите ТУК
С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем