2. - Лига Европа
  3. Дузпа донесе победата на ЦСКА срещу Шахтьор – 1:0

Дузпа донесе победата на ЦСКА срещу Шахтьор – 1:0

Отборът на ЦСКА (Москва) постигна ценна победа с 1:0 над Шахтьор (Донецк) в първата среща между двата отбора от осминафиналите на турнира за Купата на УЕФА. Единственото попадение в мача бе дело на Вагнер Лав от дузпа. Срещата не предложи много красиви ситуации, но за сметка на това двата отбора сътвориха истинска битка, а публиката на ЦСКА направи истинско шоу по трибуните с факли, димки, знамена и много, много песни.

През първата част двата отбора решиха да не рискуват и предприеха по-дефанзивна игра. Опасни положения почти нямаше, като и руснаци, и украинци опитваха удари от далеч. Още в 4-та минута Рат пробва рефлекса на Акинфеев, но вратарят на домакините се справи и улови опасния удар. След 10 минути и вратарят на гостите трябваше да се намесва, след опасен удар на Юри Жирков. В средата на първата част домакините взеха инициативата и опитаха да наложат натиск, но отново завършваха атаките си с удари от далеч. Дзагоев, и Жирков опитаха да затруднят Пятов, но той се справи и запази мрежата си суха през първата част.

Второто полувреме започна с натиск на ЦСКА и още в 49-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Милош Красич бе съборен в наказателното поле от Разван Рат. Зад топката застана Вагнер Лав, който не сгреши и даде аванс на „армейците” – 1:0. Шахтьор веднага потърси изравняване в резултата и 3 минути по-късно гостите сътвориха страхотна атака, но Акинфеев спаси удара на Исшченко. В 67-та минута Шахтьор пропусна нова възможност. Сърна центрира опасно в наказателното поле от пряк свободен удар и трима футболисти на гостите се разминаха с топката. До края на мача Шахтьор натискаше своя съперник, а ЦСКА разчиташе предимно на контраатаки чрез бързия Вагнер Лав. Отбраната на „армейците” се справи с всяка една атака на своя съперник и успя да запази ценната преднина до самия край на срещата.

Така всичко остава да се реши на реванша в Донецк, където Шахтьор ще трябва да заличава пасива от 1 гол.

ЦСКА - Шахтьор 1:0

1:0 Вагнер Лав (д) 50'

ЦСКА: Акинфеев, А. Березутски, В. Березутски, Игнашевич, Шенников, Красич (Калуда – 89’), Семберас, Рахимич (Мамаев – 46’), Жирков (Канер – 70’), Дзагоев, Вагнер Лав

Старши треньор: Зико

Шахтьор: Пятов, Сърна, Исшченко, Чугрински, Рат, Илсиньо (Вилиан – 67’), Дуляй, Жадсон (Гаи – 85’), Хубшман, Фернандиньо, Луис Адриано (Морено – 72’)

Старши треньор: Мирча Луческо

Жълти картони: Вагнер Лав, Мамаев, Жирков (ЦСКА), Сърна, Исшченко, Фернандиньо (Шахтьор)

Главен съдия: Никола Рицоли (Италия)

Стадион: „Лужники”

Повече снимки от мача може да видите ТУК

Видео от мача може да видите ТУК

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем