2. - Лига Европа
  3. Копенхаген и Розенборг се лишиха от шансове си в Група “G”

Копенхаген и Розенборг се лишиха от шансове си в Група “G”

Заемащите последно и предпоселдно място в Група “G” отбори на Розенборг и съответно Копенхаген не успяха да се победят, завършвайки при резултат 1:1. По този начин двата тима на практика се лишиха от реални шансове в борбата за разпределение на местата, позволяващи участие на 1/16 финалите в надпреварата за Купата на УЕФА.

С изключение на превес в общия брой удари срещу противниковата врата в полза на домакините от Копенхаген, никой от двата състава не демонстрира явен превес в играта си. Срещата премина под знака на равенството от началото до самия си край.

Първото попадение бе дело на гостите, които благодарение на взаимодействие между Роар Странд и Щефен Иверсен успяха да нарушат равенството. Ветеранът Иверсен се оказа на добра стрелкова позиция, благодарение извеждащото подаване на Странд, и не остави нищо на случайността, пронизвайки вратата на Йеспер Кристиансен в десния ъгъл за 1:0.

До почивката домакините не успяха да формулират достатъчно креативни решения в офанзивен план и двата отбора се прибраха в съблекалните при предимство за Розенборг.

С началото на второто полувреме отборът на Копенхаген положи известни усилия, донесли на състава маржинално предимство в атакуващ план. Втората част бе белязана с голям брой нарушения и малко опасности пред двете врати. Основни прийоми в нападение, подобно и на другата среща от тази група между Валенсия и Брюж, представляваха статичните положеия в близост до вратите пазени от Кристиансен (Копенхаген) и Ярстейн (Розенборг).

Въпреки патовата ситуация на терена в последните минути домакините все пак успяха да спасят точката. При прецизно изпълнен ъглов удар от Оскар Венд в 85-ата минута, Микаел Антонсон надскочи защитата на Розенборг и изпрати топката в мрежата на Рун Ярстейн за 1:1.

Оставащите 5 минути от редовното време и 2 от продължението се оакзаха крайно недостатъчни за двата тима, които в крайна сметка си разделиха по една точка.
Двата „северни” състава заемат последните две места в Група “G”, с равен актив от по 2 точки. Розенборг изигра последната си среща в евротурнирите за тази година, докато Копенхаген ще разполага с още един шанс за добро представяне в последния кръг от мачове срещу Клуб Брюж.
С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем