2. - Лига Европа
  3. Лион безпрепятствено продължава напред в Лига Европа

Лион безпрепятствено продължава напред в Лига Европа

Спарта Прага също излиза от група "I" след нулево равенство на "Сан Мамес"

Лидерът в група „I” на Лига Европа Олимпик Лион се наложи с 2:0 над аутсайдера Ирони Кирят Шмона.

Махамаду-Наби Сар откри резултата в полза на французите на „Стад Мунисипал дьо Жерлан” в 15-ата минута, след като се възползва от отлична асистенция на Мишел Бастош.

Въпреки пълното си игрово превъзходство на терена, домакините не съумяха да отбележат отново до почивката.

Логичното обаче се случи в 58-ата минута, когато Ясин Бензиа удвои преднината на своя тим.

По този начин отборът на Олимпик Лион безпрепятствено продължава напред към елиминационната фаза с актив от 16 точки, докато израелския тим е на последната четвърта позиция с два пункта.

В другата среща от групата отборите на Атлетик Билбао и Спарта Прага завършиха наравно 0:0 на „Сан Мамес” в мач без значение.

Още преди тази среща баските бяха наясно със своята участ, тъй като чехите бяха с четири точки аванс пред тях на втората позиция.

Домакините направиха всичко възможно да стигнат до успеха и поне да зарадват привържениците си, но в крайна сметка двубоя завърши без победител.

Така вторият отбор, който изиза от групата е чешкият Спарта Прага, който заема второ място с 9 точки, на четири пред третия Атлетик, който има 5 пункта.
ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)