2. - Лига Европа
  3. Лион победи отбора на Дарко Тасевски с 4:3 в голов спектакъл (+ВИДЕО)

Лион победи отбора на Дарко Тасевски с 4:3 в голов спектакъл (+ВИДЕО)

Спарта (Прага) разби баския Атлетик с 3:1

Лион взе драматична победа с 4:3 като гост на израелския Апоел Ирони Кирят Шмона във вторите мачове от Група „I” на турнира Лига Европа.

След куп обрати на френския тим се наложи да чака до продължението на мача, за да вкара победен гол. Дарко Тасевски остана резерва и така и не се появи на терена.

Серията попадения започна в 7-ата минута, когато Абухатира откри за Апоел.

В следващите 23 минути „хлапетата” се развихриха и нанизаха три гола. Фофана в 17-ата, Монсон в 22-ата и Ревейер в 31-ата направиха 3:1 в полза на гостите.

На почивката отборът на Реми Гарде сякаш помисли победата за сигурна и се отпусна.

Домакините се възползваха и в 51-ата минута Леви намали на 2:3, а в 66-ата Абухатира вкара от дузпа втория си гол в мача за 3:3 за кеф на публиката на стадиона в Хайфа.

Болезнен обаче беше краят на мача за Апоел. Стед Малбранк намери Фофана, който на свой ред се разписа за втори път за крайното 3:4 във втората минута на добавеното време.

В другия мач от групата Спарта (Прага) наказа Ателтик (Билбао) с 3:1 у дома.

Матейовски подаде на Запоточни и защитникът вкара за 1:0 в 26-ата минута.

В края на първата част албанецът Беким Балай използва пас на Хусбауер, за да удвои.

В 56-ата минута самият Хусбауер бе точен от дузпа за класическото 3:0.

Атлетик имаше превес, но така и не съумяваше да вкара. Фернандо Йоренте влезе от пейката на мястото на Адурис в 64-ата минута, а 9 по-късно Муниаин намери Де Маркос, който намали на 3:1.

Баските не успяха да вкарат нов гол и записаха първа загуба в груповата фаза.

В Група”I” води Лион с 6 точки, Спарта (Прага) има 3, Атлетик и Апоел Ирони Кирят Шмона са с по една.
ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)