2. - Лига Европа
  3. Макаби (Хайфа) съсипа екзекутора на ЦСКА

Макаби (Хайфа) съсипа екзекутора на ЦСКА

Израелците се наложиха с 5:0, Вальо Илиев с червен картон

Шампионите на Израел – Макаби (Хайфа) нанесоха изключително тежко поражение на румънския гранд Стяуа в двубой от Група J на втория по престижност европейски клубен турнир Лига Европа. Израелците се наложиха с разгромното 5:0, като съперникът им завърши срещата с девет души – Ерик Бикфалви и Валентин Илиев получиха червени картони.

Домакините от Макаби тотално надиграха съперника си. Те владееха топката убийствените 72% и моат да съжаляват, че не постигнаха победа с двуцифрено изражение. Те бяха отправили 10 удара в очертанията на вратата, срещу само 1 на румънците. Голмайстори станаха Виам Амаша, който бе точен на два пъти, Янив Катан, Талб Тауата и Идан Веред добавиха по още едно попадение.

Двубоят започна по най-добрия начин за Макаби. Те стартираха със самочувствие и още в 10-ата минута резултатът бе открит. Точен бе Амаша след пас на Катан. Домакините продължиха да доминират и след още десетина минути игра Амаша се разписа за втори път. Гостите от Румъния можеха да намалят изоставането си 120 секунди по-късно, но късметът не бе на тяхна страна – Леандро Тату нацепи гредата.

В 38-ата минута преднината стана класическа. Тогава Катан увенча добрата си игра с гол от дузпа, до която се стигна след нарушение на Бикфалви, който бе изгонен директно.

След подновяването на играта статуквото на терена не се промени, израелците продължиха да мачкат. Положението за Стяуа стана още по-тежко когато Вальо Илиев също получи директен червен картон за нарушение в пеналта. Катан застана отново зад топката, но този път мерника му изневери. Това се случи в 64-ата минута.

Четвъртият гол обаче не закъсня. Той падна след осем минути игра, дело на Тауата. Малко след това Веред вкара петия гол и напълно отчая съперника.

В другия двубой от групата също бяха вкарани 5 гола. Шалке победи АЕК Ларнака като гост. Точни за „кралскосините” бяха Холтби, Хутелаар, Матип и Дракслер.

Първи в групата е тимът на Шалке със 7 точки, втори се нарежда Макаби с 6, трети Стяуа – 2 и последното място е за АЕК Ларнака, който има една точка.

В Хамбург: Задържаха фенове на Лацио с чукове, ножове и бухалки

Напрежение преди мача с Динамо Киев

Прогноза: Лудогорец и Славия (Прага) разменят попадения

Мачът е от Лига Европа

Захари Сираков: Имам идея за Славия (Прага)

"Орлите" с първо домакинство в Лига Европа

Лудогорец обяви мерките за сигурност за Лига Европа

"Орлите" зоват за по-ранно идване на стадиона

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи