2. - Лига Европа
  3. Марсилия се класира за 1/4- финалите след продължения и 2:2 на „Амстердам Арена”

Френският елитен Олимпик (Марсилия) успя да се класира за ¼-финалната фаза на турнира за Купата на УЕФА, след като измъкна 2:2 на Аякс след продължения. Това бе среща-реванш между двата тима и се игра на стадион „Амстердам Арена” в Холандия. Първият двубой във Франция завърши с победа за французите с 2:1 и така с общ резултат 4:3 Марсилия се класира за 1/4-финалната фаза на надпреварата.

Двубоят започна равностойно, като двата тима се опитваха да развиват атаките си по фланговете, откъдето топката се центрираше към нападателите. Напрежението пред двете врати идваше основно след изпълнение на ъглови удари. Така дойде 33-та минута, когато Суарес от Аякс пусна пас през цялата защита на Марсилия, който достигна до Ено и той не сбърка за 1:0, пращайки феновете на „Амстердам Арена” в екстаз. Радостта на холандците обаче продължи много кратко. В 35-та минута, Коне от отбора на гостите пусна пас зад отбраната на домакините, където Нианг овладя, стреля под плонжа на вратаря Вермеер и направи резултата 1:1. До края на полувремето не се стигна до по-интересни ситуации пред двете врати и почивката дойде при равенство 1:1.

Втората част започна с домакински натиск, но до чисти голови положения пред Манданда така и не се стигаше. Играчите на Аякс отново развиваха своите атаки по двете крила, като оттам се опитваха да намерят своите нападатели чрез центрирания, докато гостите изчакваха своя момент на контраатака. Така дойде 74-та минута, когато Суарес проби от ляво в наказателното поле на Марсилия, центрира топката, която попадна на главата на Сюлеймани и той покачи на 2:1. В 83-та минута Ено проби от дясно, навлезе в наказателното поле на гостите, но ударът му срещна лявата греда на вратата пазена от Манданда. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал и така мачът стигна до продължения.

Първото започна отново с домакински натиск, като още в първата атака за домакините Суарес имаше възможност да отбележи, но ударът му с глава премина над вратата на френския тим. Това бе най-опасното положение през тази първа част и резултатът в нея остана непроменен – 2:1 за Аякс.

В началото на второто продължение по-активният отбор бе този на гостите. В 108-та минута Марсилия получи правото да изпълни пряк свободен удар в удобна позиция за нарушение на Шилдер срещу резервата Самаса. След удара на Зенден топката се отклони от стената и попадна в Самаса, който свали с глава за Миърс и последният от непосредствена близост изравни резултата -2:2. Играчите на домакините се изнервиха от развоя на срещата и в 120-та минута Силва получи директен червен картон, след като удари Бен Арфа. Двубоят завърши при този резултат и така Марсилия се класира за 1/4- финалната фаза на надпреварата.

Аякс – Олимпик (Марсилия) 2:2

1:0 Ено 33’
1:1 Нианг 35’
2:1 Сюлеймани 74’
2:2 Миърс 108’

Стартови състави:

Аякс: Вермеер, Силва, Олегер, Алдервейрелд, Шилдер, Анита, Ено (Де Йонг- 112’), Айсати (Леонардо- 97’), Сюлеймани (Цвитанич- 105’), Суарес, Емануелсон

Марсилия: Манданда, Миърс, Родригес, Хилтън, Тайво, М’Бами, Шейру, Коне (Бен Арфа- 77’), Валбуена (Зиани- 52’), Зенден, Нианг (Самаса- 59’)

Жълти картони: Суарес, Шилдер (Аякс); Хилтън, Валбуена, Нианг, Родригес (Марсилия)

Червени картони: Силва (Аякс)

Стадион: „Амстердам Арена”

Рефер: Флориан Майер
С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем