2. - Лига Европа
  3. НЕК триумфално превзе "Лужники" и победи Спартак с 2:1

НЕК триумфално превзе "Лужники" и победи Спартак с 2:1

Холандският НЕК (Наймиген) триумфално взе трите точки срещу руския гранд Спартак (Москва) на собствения му "Лужники" в руската столица. Това стана в среща от Група "D" за Купата на УЕФА. Домакините владееха инициативата през първата половина на срещата и стигнаха бърз гол във втората минута, който бе дело на Ковалчук. Той получи асистенция от Никита Баженов и откри резултата в полза на своя тим.

Холандският НЕК (Наймиген) триумфално взе трите точки срещу руския гранд Спартак (Москва) на собствения му "Лужники" в руската столица. Това стана в среща от Група "D" за Купата на УЕФА. Домакините владееха инициативата през първата половина на срещата и стигнаха бърз гол във втората минута, който бе дело на Ковалчук. Той засече с глава центриране на Никита Баженов и откри резултата в полза на своя тим.

През втората част момчетата на Марио Беен се активизираха и учудващо за всички фенове на стадиона  стигнаха до пълен обрат в мача. В 84-ата минута Бюкеринг засече с глава центриране на Уорм и изравни резултата, а само три минути по-късно Шине оформи крайното 2:1 в полза на НЕК. Той се възползва от празно пространство и със силен удар от далечно разстояние донесе крайния успех на своя тим. С тази победа холандците почти сигурно ще се класират на 1/16 финалите в турнира.

След тази победа НЕК заема третото място в класирането с актив от 3 точки, а Спартак има същите точки, но е на четвърто място в класирането.

СПАРТАК: 22. Стипе Плетикоса, 4. Малик Фати, 7. Мартин Йиранек, 31. Сергей Паршивлюк, 49. Роман Шишкин, 8. Александр Павленко (73-Майдана), 27. Сергей Ковалчук, 30. Иван Саенко, 43. Александр Зотов (46-Иванов), 32. Никита Баженов, 38. Артур Малоян (59-Прудников).

НЕК: 1. Габор Бобош, 2. Рамон Зомер, 3. Петер Висгерхоф, 5. Юсеф Ель-Акчауи, 8. Лоренцо Давидс, 10. Ласе Шене, 14. Рашид Буаузан, 16. Бас Сибум (64-Джон), 21. Дани Фернандес, 22. Жоел Чибамба (46 - Ван Бюкеринг), 35. Мустафа Ел-Кабир (74-Уорм).
С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем