2. - Лига Европа
  3. Нюкасъл изстрада класирането си в Харков (ВИДЕО)

Нюкасъл изстрада класирането си в Харков (ВИДЕО)

Шола Амиоби точен от дузпа за "свраките", Анжи или Хановер ще играят срещу англичаните на осминафинал

Отборът на Нюкасъл се класира за осминафиналите на Лига Европа след като отстрани по пътя си украинския Металист с общ резултат 1:0.

В първата среща на „Сейнт Джеймсис Парк” двата тима завършиха при нулево равенство, но гол от дузпа на Шола Амиоби донесе минималния успех на „свраките” в тазвечершния двубой в Харков пред погледа на близо 40 000 зрители.

Англичаните имаха игрово превъзходство през по-голямата част от срещата, но не съумяха да реализират създадените положения пред вратата, пазена от Хорианов.

Сисоко, Амиоби и Сисе имаха възможност да открият резултата преди почивката, но и тримата бяха неточни.

Кристалдо пък представляваше най-голяма опасност за вратата на Нюкасъл, но неговите удари с глава също не попаднаха в целта.

Така се стигна до 65-ата минута, когато стражът на домакините събори връхлитащия на скорост в наказателното поле Сисоко и главният рефер Серж Гумиени от Белгиия посочи бялата точка. Шола Амиоби се нагърби с изпълнението и не разочарова феновете на гостите, разписвайки се за 1:0.

Домакините реагираха като ужилени и в следващите минути създадоха три сериозни опасности, но Тим Крул се представи блестящо и успя да запази вратата си суха след ударите на Уилиан и Кристалдо.

В заключителните минути на срещата отново се наложи вратарят на англичаните да показва класа, отразявайки нов опасен изстрел на Уилиан.

По този начин тимът на Нюкасъл изстрада класирането си за осминафиналите, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Анжи и Хановер. Руснаците спечелиха първата среща с 3:1.

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)