2. - Лига Европа
  3. ПСВ Айндховен – властелинът в Холандия

ПСВ Айндховен – властелинът в Холандия

Българският Черно море изтегли доста неприятен жребий. Никола Спасов и компания ще се изправят срещу най-титулувания клуб в Холандия – ПСВ Айндховен, разбира се, ако отстранят тима на Искра Стал. ПСВ, който спечели Купата на европейските шампиони през 1988 година, изтърпя един от най-слабите сезони в историята си през миналата година и завърши на 4-о място.

Филипс Спорт Веренинг (ПСВ) е футболен клуб, основан от концерна за черна техника „Филипс” на 31 август 1913 година и играе домакинските си мачове на стадион „Филипс” в Айндховен, който е с капацитет от 35, 119 седящи места.

Средата и края на 70-те години на миналия век дават началото на златната ера за ПСВ. Тогава „филипсите” печелят три титли в Ередивзи, 2 Купи на страната, както и Купата на УЕФА, която се явява и първият международен трофей за ПСВ. Оттам нататък тимът се превръща в основен фактор в холандския футбол и пряк конкурент за слава на Аякс.

В историята си ПСВ е спечелил 21 титли на Холандия, 8 Купи на страната, веднъж Купата на УЕФА и веднъж Купата на Европейските шампиони. В историята през отбора на ПСВ са преминали изключително велики футболисти като Роналдо, Ромарио и Рууд Ван Нистелрой.

В момента треньор на тима е холандецът Фред Рутен, който за последно води тима на Шалке 04. В отбора личат имената на националите Ибрахим Афелай, Андре Ойер, Орландо Енгелаар и Ян Кронкамп. Номер 12 в тима на ПСВ е пенсиониран в чест на вярната публика, която се смята за „12-ия играч”.

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем