2. - Лига Европа
  3. ПСЖ сломи Севиля и си гарантира участие в директните елиминации на Лига Европа (видео)

Борусия Дортмунд с класика над Карпати (видео)

Френският гранд ПСЖ успя да постигне изразителна домакинска победа над Севиля с 4:2 и по този начин си осигури класирането в следващата фаза на Лига Европа.

Двата тима се изправиха един срещу друг в двубой от Групя "J" на Лига Европа.

Домакините от Париж започнаха много силно мача и още в 17-ата минута френският национал Матийо Бодмер съумя да открие резултата след удар с глава от близо.

Две минути по-късно Гийом Оаро удвои преднината на френския гранд, а неговият гол бе близнак на първия - удар с глава от близко разстояное.

След двата гола чист аванс очевидно домакините се поуспокоиха и получиха много тежък удар, инкасирайки две попадения във вратата си.

В 32-ата минута малиецът Фреди Кануте засече пефектно центриране на Диего Капел, за да намали резултата, а четири минути по-късно с хубав удар от 6-7 метра възстанови статуквото.

По всичко изглеждаше, че двубоят ще завърши при равенство на полувремето, но точно в последната минута от първата част Нене даде преднина на ПСЖ, с хубав удар от точката за изпълнение на дузпата.

В началото на второто полувреме домакините натиснаха своя съперник и в 47-ата минута Гийом Оаро вкара втория си гол в мача и по този начин направи резултата 4:2 в полза на френския тим. Опитният нападател съумя да реализира с хубав удар от малък ъгъл.

В другия двубой от групата Борусия (Дортмунд) стигна до безпроблемна победа над украинския Карпати с 3:0.

Още в 5-ата минута Шинджи Кагава засече с глава перфектно центриране на Нури Сахин, а в 49-ата минута отново Сахин центрира перфектно, но този път голмайсторът бе Матс Хюмелс. Крайното 3:0 оформи Роберт Левандовски в 89-ата минута.

Благодарение на победата ПСЖ успя да измести Севиля от лидерската позиция в групата и в момента я заема с актив от 11 точки. Парижани си гарантираха класирането в следващата фаза на турнира.

Борусия пък е на трета позиция с 8 точки, на една по-малко от Севиля.

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем