2. - Лига Европа
  3. Равен между Атлетико и Спортинг прати "дюшекчиите" на 1/4 финал

Равен между Атлетико и Спортинг прати "дюшекчиите" на 1/4 финал

Агуеро отбеляза два гола на чужд терен, които бяха достатъчни на Атлетико в 1/8-финала на Лига Европа

Атлетико (Мадрид) продължава напред след 2:2 като гост на Спортинг (Лисабон). Отборът от мадрд се калсира на ¼ финал, след като вкара 2 гола на чужд терен и си осигури класирането, дори и след равния резултат, който постигнаха.

Играчите изиграха страхотно първо полувреме, в което паднаха и 4-те попадения, отборът на Стопртинг удари и греда в края, но не успя да победи.  Атлетико поведе още в 3-ата минута, Спортинг изравни в 19-ата, отново гостите поведоха в 33-ата, а крайното 2:2 бе оформено в добавеното време на първата част.

Срещата започна с летящ старт за гостите. Още в третата минута Агуеро откри резултата. Зле изчистена топка попадна в краката на Лопес, който проби по лявото крило центрира ниско, а Агуеро изпревари вратаря на домакините и вкара топката във вратата за 0:1.

В 19-ата минута домакините успяха да възстановят равенството, след като Салерио центрира към Лиедсон, който без проблем вкара топката с глава в мрежата на Де Гея.

Това обаче не уплаши мадридчани, които отново поведоха в резултата в 33-ата минута след страхотен гол на Агуеро. Нападателят проби добре след пас на Лопез и очи в очи с вратаря Патрицио отправи много техничен изстрел и вкара топката във вратата – 1:2.

Спортинг не бе казал финалната си дума за първата част и отново върна равенството. В 45-ата минута Полга застана зад топката, за да изпълни пряк своборен удар. Центрира топката по посока на вратата, а Де Гея остана без никаква видимост от играчите пред него и коженото кълбо просто влезе в мрежата. Домакините можеха да стигна до пълен обрат в последните секунди на първата част, Велосо уцели гредата.

През втората част играчите на двата отбора излязоха с ясната идея да търсят попадение, което би решило двубоя до голяма степен.  Играчите пропиляха доста добри възможности, но в крайна сметка срещата завърши при резултата 2:2.

Така Атлетико продължава с общ резултат 2:2, но с повече вкарани голове на чужд терен. Отборът от Мадрид ще чака своя съперник за ¼ финалите на жребия утре в Нион, който е от 14:00 часа българско време.

Спортинг – Атлетико 2:2
0:1  Агуеро 3’
1:1 Лиедсон 19’
1:2 Агуеро 33’
2:2 Полга 45+1’

Спортинг: Патрицио, Мендес, Полга, Педро Силва (Вукчевич 54’), Салерио, Канейра, Велосо, Перериня (Фернандес 70’), Мотихо, Лиедсон, Абел;

Атлетико
: Де Гея, Антонио Лопес, Гарсия, Хуардо, Агуеро, Асункао, Уйфалуши, Домингес, Рейес, Шимао (Валера 68’), Переа;

Жълти картони: Педро Силва, Абел, Полга (Спортинг)

Стадион: Жозе Алваладе;

Съдия: Кънт Кричер;

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем