2. - Лига Европа
  3. Шкендербеу издърпа Спортинг в мътната вода, българите не играят

Шкендербеу издърпа Спортинг в мътната вода, българите не играят

Тотнъм оглави група J след супер гол на Муса Дембеле, Лацио се класира след два гола на Филип Джорджевич

Албанският Шкендербеу Корча, без българския национал Венцислав Христов, се развихри срещу португалския гранд Спортинг (Лисабон) и направи проблематично класирането на „лъвовете” във фазата на елиминациите на Лига Европа.  „Снежните вълци” удариха с 3:0 лисабонци за първата си победа в групова фаза на европейски турнир. Венци Христов изобщо не беше в групата.

Червен картон на Руи Патрисио в 17-ата и втори гол, от дузпа, на Сабиен Лиляй бяха повратният момент в мача.

След четири кръга в група Н Шкендербеу остава последен с 3 точки, като отстъпва с 1 на Спортинг (4 точки). Лидер е Локомотив Москва с 8. На второто място е Бешикташ с 6. По-рано през деня последните два тима завършиха наравно 1:1.

Тотнъм оглави група J след супер гол на Муса Дембеле, с който лондончани надделяха с 2:1 над коравия белгийски Андерлехт. Хари Кейн отбеляза петия си гол в осем мача в 29-ата минута. Резервата Имо Езекиел изравни за Андерлехт 18 минути преди края и причини главоболия на домакините, но друг, станал от пейката, Дембеле, порази мрежата с далечен изстрел.

Ако „шпорите” победят Карабах на 26 ноември и Монако се наложи над Андерлехт, тимът на Маурисио Почетино ще се класира за фазата на елиминациите кръг преди края.

Двубоят от група К между Астерас Триполис и АПОЕЛ Никозия беше прекъснат за 20 минути заради хвърлени фалки на терена. Домакините водеха с 2:0, когато съдията прибра отборите в 68-ата минута. След като игрището бе почистено мачът бе възобновен, но до нов гол не се стигна.

В другия мач от същата група Спарта (Прага) и Шалке 04 завършиха 1:1, като "кралскосините" са в пол-позишън с актив от 8 точки, следвани от Спарта с 6, Астерас с 4 и АПОЕЛ с 3.

В група G два гола на Филип Джорджевич помогнаха на Лацио да победи с 2:0 Розенборг като гост и да си осигури билета за елиминациите след 6-точков аванс пред третия Днипро. Миналогодишният финалист отстъпи далеч от дома пред Сент Етиен с 0:3 и сега изостава с три точки от французите.

В група I Фиорентина и Базел спечелиха своите гостувания с по 2:0 срещу Лех Познан и Белененсеш съответно. Победата позволи на италианския тим от последното място да се изкачи до второто. А швейцарците, които водят с 5 точки пред третия Лех и четвъртия Белененсеш, отново бяха без българския национал Иван Иванов.

Атлетик Билбао записа втора поредна победа над Партизан в група L на Лига Европа. Испанският тим бе безпощаден срещу сръбския си съперник и го надигра с категоричното 5:1 на своя "Сан Мамес". Иняки Уилиямс в 15-ата и 19-ата минута, Бенят Ечеберия в 40-ата, Ариц Адурис в 71-ата и Горка Елустондо в 81-ата минута вкараха попаденията за домакините. Оумару в 17-ата минута пък отбеляза единствения гол за гостите. Българите Валери Божинов и Иван Бандаловски изгледаха мача от резервната скамейка и не се появиха в игра.

Така Атлетик събра актив от 9 точки и се откъсна на първата позиция във временното класиране в групата. Партизан пък вече е трети с 6 спечелени точки до момента.

Всички резултати, голмайстори, класиране в групите и репортажи вижте тук!

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем