2. - Лига Европа
  3. Щутгарт и Стяуа със зрелищно реми на "Мецедес-Бенц Арена" (ВИДЕО)

Щутгарт и Стяуа със зрелищно реми на "Мецедес-Бенц Арена" (ВИДЕО)

Копенхаген победи Мьолде у дома и оглави група Е

Отборите на Щутгарт и Стяуа (Букурещ) завършиха наравно 2:2 в мач от група Е на Лига Европа.

Срещата на „Мерцедес-Бенц Арена” започна повече от вихрено, тъй като в 5-ата минута домакините откриха резултата чрез Ведад Ибишевич, но само минута по-късно румънците изравниха след попадение на Александру Чипчиу.

Последва голово затишие, за да може развръзката на срещата да дойде чак в заключителните десет минути на двубоя. В 80-ата минута Раул Русеску изведе Стяуа напред в резултата след точно изпълнена дузпа.

Пет минути след това обаче Георг Нидермайер засече с глава перфектно центриране на Какау и оформи крайното 2:2.

В друга среща от групата Копенхаген победи гостуващия Мьолде с 2:1.

Клодемир откри резултата в полза на датчаните в 20-ата минута, но норвежците изравниха чрез Папа Пате Диуф в самия край на първата част.

В 74-ата минута обаче Андреас Корнелиус се възползва от отлично подаване на Ветокеле и донесе трите точки в полза на домакините.

Така след изиграването на двете срещи първи в групата е тимът на Копенхаген с три точки, следван от Щутгарт и Стяуа с по две. Последен е отборът на Мьолде, който няма спечелен пункт.

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)