2. - Лига Европа
  3. Спартак Москва изненада Аякс и си тръгна с гол аванс от Амстердам (видео)

Спартак Москва изненада Аякс и си тръгна с гол аванс от Амстердам (видео)

Капитанът на руснаците Алекс вкара единственото попадение в първия 1/8-финален сблъсък от турнира Лига Европа между двата тима

Московският Спартак стигна до изключително ценна минимална победа над холандския Аякс в гостуването си от 1/8-финаланата фаза на турнира Лига Европа и така си осигури отличен резултат преди реванша в руската столица.

Домакините започнаха двубоя по-добре, опитвайки се да вземат реванш от своя съперник за двете поражения (1:3 у дома и 0:1 в Москва) в 1/4-финалния мач за УЕФА Къп през сезон 1997/98, но не успяха да оползотворят създадените положения.

Вместо това обаче, руснаците показаха, че са изключително силни при пътуванията си в евротурнирите, след като през този сезон допуснаха само едно поражение в последните си седем визити, триумфирайки в пет от тях.

Скандалът между наставника на Аякс Франк де Бур и звездата Ел Хамдауи остави извън състава голмайсторът на домакините и те не съумяха да отбележат попадение, въпреки че държаха инициативата през първата част.

След подновяването на играта обаче гостите стигнаха до единственото попадение в срещата, а в негов автор се превърна капитанът на гостите Алекс, вкарал единственото попадение в срещата след пас на Кирил Комбаров в 57-ата минута.

Стартови състави:

Аякс: Стекеленбург, Ван дер Вейл, Алдервейрелд, Вертонген, Блинд, Анита, Де Зеув (’74 Ено), Сюлеймани, Ериксен, Лоренцо (’85 Йозбилиц), Де Йонг;

Спартак: Дикан, Комбаров, Сучи, Рохо, Макеев, Рафаел (’85 Шешуков), Обсон (’58 Велитон), МакГийди (’90 Яковлев), Алекс, Дмитрий Комбаров, Артем;

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем