2. - Лига Европа
  3. Спартак отново се разправи с бившето величие Аякс - 3:0

Спартак отново се разправи с бившето величие Аякс - 3:0

Без проблеми руснаците стигнаха четвърфиналите

Спартак Москва се разправи и във втория си мач с бившето величие Аякс, след като на своя земя би холандския отбор с класическото 3:0. Така с общ резултат 4:0 московският тим продължава напред. Гостите явно не можаха да свикнат с безжалостното време и температурите около 0 градуса в руската столица.

Мачът тръгна като по вода за Спартак и още в 21-ата минута домакините поведоха. Комбаров получи прекрасен пас от Алекс отляво и мушна топката покрай краката на Верховен.

Девет минути по-късно бразилецът Уелитон направи 2:0, след като бе изведен на скорост и всичко в този мач вече изглеждаше приключило.

В началото на втората част капитанът Алекс добави още един гол, след като в 54-ата минута изпълни идеално пряк свободен удар и направи безпомощен Верховен с удар под сглобката на вратата.

След този гол московчани логично намалиха темпото и срещата завърши при този резултат, докато гостите не можаха да направят нищо градивно.

Така Спартак беше отличникът за Русия в осминафиналите на турнира, след като Зенит победи с 2:0 друг холандски отбор - Твенте на Николай Михайлов, но не се класира напред след 0:3 в първия мач.

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем