2. - Лига Европа
  3. Стандарт (Лиеж) се промъкна до 1/8-финалната фаза на Лига Европа

Стандарт (Лиеж) се промъкна до 1/8-финалната фаза на Лига Европа

Белгийският тим удържа нулевото равенство при визитата си на Залцбург и с общ резултат 3:2 продължава напред

Стандарт (Лиеж) се класира за осминафиналната фаза на турнира Лига Европа, след като днес завърши наравно 0:0 при гостуването си на Ред Бул Залцбург и с общ резултат 3:2 продължава напред в надпреварата. Австрийците владееха инициативата пред по-голяма част от мача, но така и не успяха да вкарат така важния гол, който да ги класира напред. Играчите на Стандарт пък трябва да са доволни, че в първия двубой успяха да обърнат съперника си и да спечелят с 3:2, след като до полувремето губеха с 0:2.

Домакините започнаха по-добре мача, а в 6-ата минута опасен изстрел на Янко мина покрай вратата на гостите. Десет минути по-късно Швенто нахлу в полето на Стандарт и стреля по диагонала, но Болат бе заел добра позиция и отрази опасния изстрел. В 27-ата минута Опдам стреля силно от 23 метра, но за негово съжаление коженото кълбо мина на сантиметри покрай вратата.

Четири минути по-късно Швенто стреля опасно с левия крак от границата на полето, но Болат успя да отрази удара му. В 38-ата минута Чой влезе в полето на Стандарт и стреля от много малък ъгъл, но топката срещна външната страна на мрежата. Гостите от Лиеж сътвориха първото си по-опасно положение чак в последната минута на полувремето, когато опасен удар с глава на Мбокани бе спасен с мъка от Густафсон.

В началото на втората част Циомер отправи много опасен диагонален изстрел от 27 метра, но Болат внимаваше и отрази удара му. В 67-ата минута Никайсе стреля от границата на полето, но Густафсон улови топката. 15-ина минути по-късно звездата на Стандарт Витцел стреля много коварно в долния ляв ъгъл, но стражът на домакините със сетни усилия успя да избие в корнер.

Три минути преди края на редовното време Мбокани можеше да сложи точна на спора, но ударът му от 12-ина метра бе спасен с мъка от Густафсон. До края на мача австрийският тим направи всичко по силите си, за да вкара гол, но играчите на Стандарт се бранеха добре и заслужено се класираха за следващата фаза в надпреварата.

Така в осминафиналната фаза на турнира Лига Европа, отборът на Стандарт ще се изправи срещу екзекутора на Рома – Панатинайкос.

Ред Бул Залцбург – Стандарт (Лиеж) 0:0

Залцбург: Густафсон, Дудич, Секагиа, Афолаби, Улмер, Опдам, Чой, Лайтгеб, Швенто, Циомер (64’ Уорнър), Янко

Стандарт: Болат, Камозато, Рамос, Сар, Поньони, Витцел, Дефор, Никайсе (81’ Мангала), Йованович (72’ Гонзалес), Де Камарго, Мбокани (90’ Траоре)

Жълти картони: Циомер, Секагия (Залцбург); Витцел, Поньони (Стандарт)

Главен рефер: Алън Кели

Стадион: „Залцбург”

Лудогорец шпионира Славия (Прага)

"Орлите" пратиха свой да гледа мач от чешкото първенство

С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем