2. - Лига Европа
  3. Цецо Генков донесе хикса на осакатения Висла срещу Стандарт (видео)

Цецо Генков донесе хикса на осакатения Висла срещу Стандарт (видео)

Удинезе и ПАОК запазиха головете за реванша

Отборите на Висла (Краков) и Стандарт (Лиеж) завършиха наравно 1:1 в своя сблъсък от 1/16-финалите на турнира Лига Европа. Домакините от Полша изоставаха през по-голямата част от двубоя, но българинът Цветан Генков донесе равенството на съотборниците си две минути преди края.

В 26-та минута централният бранител на тима от Краков Чзекай направи дузпа за гостите и получи директен червен картон. Гохи Би Чириак реализира, давайки аванс на белгийците.

С човек по-малко за полския тим бе изключително трудно да стига до вратата на Стандарт, но усилията на домакините дадоха резултат през втората част.

Българският нападател Цветан Генков, който започна като титуляр, бе изолиран през повечето време, но в точния момент прояви нюх към гола. Само две минути преди края на редовното време Маор Меликсон подаде към Генков, който с точен удар вкара, оформяйки крайното 1:1. Реваншът в Лиеж след седмица ще реши кой от двата тима ще продължи на 1/8-финалите.

В друг мач от 1/16-финалната фаза в Лига Европа Удинезе и ПАОК не успяха да си отбележат голове насред Удине. Гърците показаха твърд характер в Италия и не допуснаха попадение във вратата си, като ще разчитат на домакинския натикс в реванша. За Удинезе, който участва в борбата за титлата в Италия нулевото равенство не е най-доброто, но "черно-белите" ще трябва да докажат амбициите си на юг от България.