2. - Лига Европа
  3. ЦСКА с лека победа срещу АИК

ЦСКА с лека победа срещу АИК

Кейсуке Хонда вкара на празна врата за победата на руснаците в Стокхолм с 1:0

ЦСКА /Москва/ победи с 1:0 като гост шведския АИК и с единия крак е в групите на Лига Европа. На „Росунда” в Стокхолм ЦСКА контролираше играта и закономерно заслужи успеха.

През 2010 година и родният Левски се разправи с АИК в същата фаза на турнира, но този сезон българските клубове се изложиха тотално и вече гледат евротурнирите само по телевизията.

АИК започна амбицирано, стигна бързо до 3 корнера пред Игор Акинфеев, но след това класата си каза думата.

„Армейците” поеха инициативата, а в края на първата част по един голям пропуск направиха нигериецът Ахмед Муса и изведеният сам срещу вратаря Зоран Тошич. И двамата обаче биха в аут и на почивката резултатът остана 0:0.

Кейсуке Хонда направи отличен мач за ЦСКА и ознаменува добрата си игра с гол в 62-ата минута. Натискът на московчани в началото на втората част даде резултат малко след час игра.

След търпелива комбинация Ахмед Муса получи по лявото крило, надбяга прекия си пазач, излезе сам срещу вратаря Турина, но видя налитащия Кейсуке Хонда, върна назад и за японеца остана да чукне в празната врата за 0:1.

До края алан Дзагоев пропусна да удвои аванса, а едва в продължението на мача АИК  стигна до чисто положения, ала след едно меле
Тернстрьом стреля в аут от точката на дузпата и реферът Кевин Блом наду свирката при 0:1