2. - Лига Европа
  3. Волфсбург победи Портсмут с 3:2 в един луд мач

Волфсбург победи Портсмут с 3:2 в един луд мач

Волфсбург оглави група "Е" и изхвърли Помпи от турнира за Купата на УЕФА.

Отборът на Волфсбург постигна трета поредна победа в турнира за Купата на УЕФА, след като успя да надиграе тима на Портсмут с 3:2 в един мач, изпълнен с голове и обрати и изхвърли англичаните от турнира.

Екшънът започна още във 2-та минута на двубоя, когато дежурният голмайстор на домакините Ервин Дзеко откри резултата в полза на своя отбор, след подаване на Гентнер. В 11-та минута момчетата на Тони Адамс изравниха резултата чрез национала Джърмейн Дефоу, който се възползва от хубаво подаване на Арман Траоре. Само 2 минути по-късно гостите стигнаха до пълен обрат в срещата, след като удар на Мвуамба рикошира в крак на защитник на "вълците" и излъга вратаря Беналио - 1:2. След около 10 минути резултатът отново бе изравнен. Този път асистентът за първия гол на Волфсбург Гентнер се оказа в ролята на голмайстор, след като остави Дейвид Джеймс безпомощен с удар от далеч.

През втората част мениджърът на гостите Тони Адамс пусна в игра друг английски национал Питър Крауч, но и той не успя да помогне на своя отбор да стигне до така важната победа в този мач. Случи се тъкмо обратното. Волфсбург стигна до нов гол чрез Мисимович, който се справи с Дейвид Джеймс и направи втория обрат в мача.

Така след този мач Волфсбург вече е едноличен лидер в групата с пълен актив от 9 точки, 2 пред втория Милан, на когото момчетата на Феликс Магат гостуват в последния кръг от груповата фаза на турнира. Портсмут от своя страна вече е аут от надпреварата, след като има едва 1 точка в актива си от 3 изиграни срещи. В последния кръг Помпи е домакин на тима на Херенвеен.
С efbet и Лудогорец тръпката се мести в Пилзен, Брюксел, Рим и Лион!

Право на участие в томболата има всеки на и над 18-годишна възраст

Лудогорец пуска утре билетите за Лига Европа

Вижте какво съобщиха от Разград

Лудогорец започва със Славия (Прага) в Лига Европа

Вижте пълната програма

ОБЗОР: Десподов вкара в Дъблин, ПАОК в Лига Европа (ВИДЕО)

Аякс, Бешикташ и Андерлехт също ще играят в турнира, Жоро Костадинов отпадна с дузпи

От Лудогорец: Искаме силни отбори, за да се докажем