2. Литекс
  3. Берое и Литекс с 0:0 при юношите

Берое и Литекс с 0:0 при юношите

Юношите старша възраст на Берое пропуснаха да победят връстниците си от Литекс в срещата от VI кръг на Елитната група до 19 години

Юношите старша възраст на Берое пропуснаха да победят връстниците си от Литекс в срещата от VI кръг на Елитната група до 19 години. Двата тима не успяха да си отбележат гол във вчерашния двубой на игрището в кв. „Кольо Ганчев”, като с основа заслуга за ремито бе стражът на гостите. В следващият кръг възпитаниците на Тодор Станев гостуват на Добруджа 1919 (Добрич).

От мъжкия тим на старозагорци участие в срещата взеха Пламен Петров, Иван Канев и Иван Янчев. Във 2-ата минута Румен Руменов се опита да изненада Пламен Петров с удар от 24 метра, преминал на 1,5 метра в страни от вратата.

Три минути по-късно Мартин Райнов изведе с глава Иван Янчев на чиста позиция, нападателят навлезе в наказателното поле, но преди да нанесе удар бе изпреварен от Ангел Тренчев, който изчисти в корнер.

В 9-ата минута Тафраджийски свали с глава към Руменов, който от въздуха от границата на наказателното поле стреля в долният десен ъгъл на вратата на домакините, но Пламен Петров изчисти в корнер.

Две минути след това Мартин Райнов отправи бомбен шут от 28 метра без подготовка в долният десен ъгъл на вратата на Литекс, но Александър Конов успя да избие в ъглов удар.

В 16-ата минута Иван Тонев навлезе на скорост в наказателното поле от ляво и пробва удар по диагонала, но кълбото премина в ляво от вратата на гостите.

В 32-ата минута Димитър Георгиев бе изведен зад защитата на домакините, овладя топката на гърди и стреля с левият крак от воле, но Петров се справи отлично и изби в корнер.

Пет минути по-късно след грешка на Апостол Павлов Тафраджийски подаде от дясно към Георгиев, който отправи удар от 14 метра, но в аут.

В ответната атака Борис Тенев изведе очи в очи със стражът на гостите Иво Гюров, но офанзивният полузащитник стреля в тялото на Конов.

В 42-ата минута Мартин Райнов намери отлично в наказателното поле Иво Гюров, който пробва задна ножица, но ударът му бе твърде слаб и не затрудни вратаря на гостите.

Минута по-късно след бърза контраатака от ляво Иван Тонев намери пред наказателното поле Иван Канев, който продължи с едно на дясно към Борис Тенев, но дясното крило на старозагорци не успя да намери добре топката и стреля в аут.

В 48-ата минута Цвятко Петков пусна на дясно към Иво Гюров, който центрира успоредно на голлинията по земя към Иван Янчев. Таранът се опита да отиграе топката с пета, но се размина с нея.

Седем минути по-късно Тонев центрира от ляво в наказателното поле, Иван Янчев овладя и стреля със задна ножица, но отново Конов спаси.

В 52-ата Димитър Георгиев преодоля Георги Динков и Апостол Павлов и стреля по земя от границата на наказателното поле, но на метър в ляво от вратата.

Тринадесет минути след това Гюров изведе зад защитата на „оранжевите” Иван Янчев, но Александър Конов излезе предвидливо извън наказателното поле и изчисти в тъч преди таранът да играе с топката.

В 72-ата минута Иван Янчев пусна на ляво към Иван Тонев, който при опита си за центриране нацели напречната греда.

В ответната атака Ангел Койчев се опита да изненада Пламен Петров с удар от 26 метра, но топката излезе на сантиметри над напречната греда.

В 75-ата минута Иван Янчев изведе Иван Тонев на чиста позиция от ляво, външният полузащитник навлезе на скорост в наказателното поле и стреля по диагонала, но на сантиметри от левият страничен стълб.

Три минути по-късно Гюров свали с глава към Янчев, който овладя на гърди и стреля от воле от 26 метра, но на метър в дясно от целта.

След още две минути Янчев изведе зад защитата на Литекс Иво Гюров. Десетката прехвърли излезлият да го пресрещне страж, след което бе задържан от бранител в оранжево, но главният съдия остави играта да продължи.

Домакините можеха да измъкнат трите точки в даденото от съдията продължение. Иван Янчев изведе с едно докосване Иво Гюров очи в очи с вратаря Конов, но и този път стражът спечели спори с офанзивният полузащитник на домакините и не позволи за бъде преодолян.

В следващият VII кръг на първенството Берое гостува на Добруджа 1919 (Добрич). Срещата е на 13 септември от 10:30 ч на стадион „Дружба”.
Литекс се справи със Спартак (Плевен) на стадиона в Ловеч

"Оранжевите" спечелиха с 3:1

Официално: Берое и Янтра с най-солени глоби от БФС

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига