2. Локомотив (Мз)
  3. Стандарт (Лиеж) разгроми Локо (Мездра) с 5:0

Стандарт (Лиеж) разгроми Локо (Мездра) с 5:0

Отборът Локомотив (Мездра) бе разгромен с 0:5 от шампиона на Белгия Стандарт (Лиеж) във втората си контрола от подготовката в Холандия, съобщиха от пресслужбата на клуба за Novsport.com.

Отборът Локомотив (Мездра) бе разгромен с 0:5 от шампиона на Белгия Стандарт (Лиеж) във втората си контрола от подготовката в Холандия, съобщиха от пресслужбата на клуба за Novsport.com. Българският отбор игра с човек по-малко почти през целия двубой, след като преотстъпеният от Локомотив (София) защитник Георги Николов получи директен червен картон още в 11-ата минута. Белгийският тим, който ще участва в квалификациите на Шампионската лига, показа, че е по-стойностният тим и заслужено стигна до победата.

Играчите на Локомотив започнаха по-добре мача, като в първите 15-ина минути контролираха действията на терена, но така и не успяха сериозно да застрашат вратата на Болат. В 11-ата минута главният рефер Гарсия предопредели крайния изход на двубоя, след като показа пресилен червен картон на централния защитник Георги Николов, който влезе отзад в краката на белгийски играч. Старши треньорът на българския отбор Георги Тодоров веднага пусна в игра опитния Предраг Пажин, който замени преотстъпения от Локомотив (София) Ивайло Димитров – Шведа.

Играчите на Стандарт започнаха по-осезаемо да натискат мездренчани, като няколко опасни изстрела на Далма и Карчела минаха в опасна близост до вратата на Локомотив. В края на полувремето националът на Конго Мбокани имаше две отлични възможности да открие резултата, но стражът на мездренчани Левашки успя да парира ударите му.

Въперки, че двамата старши треньори се бяха разбрали, на полувремето в отбора на Локомотив да влезе 11-ти играч, главният рефер Гарсия не позволи. Отборът на Стандарт все пак поведе в резултата още в първата минута на втората част. 23-годишният Мбокани напредна по крилото, стигна до аутлинията и върна топката към дъгата на наказателното поле. Капитанът на белгийския шампион Аксел Витцел стреля от движение в горния ляв ъгъл на българската врата, кълбото се удари се в напречната греда и се оплете в мрежата зад вратаря Христо Иванов. Само шест минути по-късно Мбокани повтори упражнението, като извади топката на малкия пеналт към Чиряк, който от няколко метра разстреля стража на Локомотив за 2:0.

В 55-ата минута отново конгоанецът Диумерси Мбокани навърза няколко бранители на „железничарите” и намери непокрития Витцел в наказателното поле,който от 7-8 метра направи резултата класически. В края на мача се развихри и влезлият като резерва Траоре, който се разписа в 83-ата и 86-ата минути.

Следващата проверка на „железничарите” е след 2 дни срещу френския Лил.

Стандарт (Лиеж) – Локомотив (Мездра) 5:0
1:0 Витцел (46’)
2:0 Чиряк (52’)
3:0 Витцел (55’)
4:0 Траоре (83’)
5:0 Траоре (86’)

Стандарт: Болат, Горекс, Микулич (76’ Мораес), Мангала (76’ Никаисе), Мулемо (76’ Колет), Анджели (76’ Гершон), Витцел, Далма (70‘ Дюфер), Карчела (76’ Грозав), Чиряк (76’ Де Камарго), Мбокани (76’ Траоре)

Локомотив: Левашки (46’ Иванов), Дечев (46’ Матев), Николов, Господинов, Христозов (77’ Аесс), Петков (46’ Зарев), Софрониев (77’ Макенджиев), Илиев (82’ Гайтанов), Димитров (14’ Пажин), Попов (82’ Манчев), Каранейчев (60’ Тодоров)

Жълти картони: Витцел, Карчела, Мулемо (Стандард); Дечев, Софрониев, Илиев (Локомотив)

Червени картони: Николов (Локомотив)

Главен рефер: М. Гарсия

Пажин: Махам се от Мездра, отборът започва във "В" група

Централният защитник заяви, че договорът му е изтекъл и ще търси друг тим в елита

Всички отбори от „А” група получиха лиценз за новия сезон

Лицензионната комисия не спря нито един отбор в елита

Митко Събев поиска 10 отбора в "А" група

Литекс, Спартак (Пд), Ботев (Вр), Брестник и Спортист (Св) натиска за 12 тима в елита

Клубове дължат 250 000 лв. за картони и рефери

250 000 лева дължат клубове за съдийски такси и картони, но вече са изпаднали от професионалния футбол и няма как да бъдат събрани парите. Това ще бъде съобщено днес по време на общото събрание на ПФЛ, което стартира в 10:00 часа в зала "Родина" на Националния стадион "Васил Левски".

Кметът на Мездра: Вината си е наша

"Направихме невероятни неща срещу ЦСКА и Левски, но загубихме и такива мачове, които никой не е очаквал", заяви Иван Аспарухов

Антон Велков: Пожелавам на Локо (Мз) бързо да се върне в "А" група

Миньор направи успешен сезон, заяви треньорът.

Войн Войнов: Щом изпадаме, значи всички сме виновни

Договорът ми изтича, не знам дали ще остана, заяви треньорът на Локо (Мз).

Локо (Мз) си тръгна от "А" група с 0:1 срещу Миньор (видео)