2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) премина през Черноморец (Балчик)

Локо (Пд) премина през Черноморец (Балчик)

"Смърфовете" се наложиха с 5:2 в мача от 1/16-финалите за Купата

Локомотив (Пловдив) се класира за 1/8-финалите за Купата на България. "Черно-белите" разгромиха с 5:2 като гост отбора на Черноморец (Балчик). Двубоят се игра днес от 16:00 на градския стадион в курортното градче.

Двубоят започна с натиск на Локомотив. При една от първите атаки в мача възпитаниците на старши треньора Илиан Илиев откриха резултата. Точен бе Веселин Марчев в 11-та минута.

В 38-та минута Черноморец (Балчик) изравни резултата чрез Колев.

До края на полувремето Локомотив (Пловдив) вкара два бързи гола. В 42-та минута Парвизджон Умарбаев изведе Димитър Велковски на добра позиция и той отбеляза за 1:2. Две минути по-късно след атака от ляво на вратата на Черноморец, Веселин Марчев отбеляза втория си гол в двубоя за 1:3.

В 70-та минута Мартин Райнов реализира за 1:4, а в 89-та минута Осама Рашид отбеляза първия си гол за Локомотив за 1:5. В последната минута на срещата Черноморец отбеляза втори гол за крайното 2:5.

Пенев след болезненото 3:3: Доволен съм