2. Локомотив (Пд)
  3. Локо (Пд) пусна три гола за три минути срещу Анжи

Локо (Пд) пусна три гола за три минути срещу Анжи

Локо загуби с 1:3 последната си проверка в Марбея, след като "изключи" за 3 минути

Локо (Пд) допусна три гола за три минути и падна с 1:3 от последния в руския елит Анжи в последната си контрола на испанска земя. „Смърфовете” сякаш заспаха между 77-ата и 79-ата минута и бяха наказани три пъти, въпреки че до тези минути водеха с 1:0.

Така през февруари Локо записа общо 4 загуби в Марбея – от ИФК Гьотеборг (0:4), Гуанджоу (2:4), Динамо (Букурещ) (1:6) и Анжи (1:3). Взеха и една победа над Стяуа с 2:1.

Днес отборът на Сашо Станков поведе в 28-ата минута, когато Диего Фераресо с глава засече добро центриране и откри резултата.
След почивката Анжи търсеше изравнителен гол, а Локомотив се бранеше. Всичко вървеше спокойно, но тогава дойдоха минутите на „заспиване” на пловдивчани.

Одил Ахмедов изравни в 77-ата минута като Йордан Господинов така и не мръдна. Веднага след центъра Анжи отне Абдулов намери Бистров отдясно и той пусна в центъра за Сердеров, който се разписа за 2:1.

Не бяха минали нови две минути, когато Сердеров с глава матира Господинов за трети път след неуспешен опит на вратаря да спаси.

В последните минути в официалния сайт на Анжи се появи и странно описание на случващото се: „Мачът се доиграва, българите знаят, че няма да спечелят”, а малко по-късно съдията даде край на мача.

9 януари, в Испания: ЛОКО (Пд) - ПСВ Айндховен (Хол) 0:3
11 януари, в Испания: ЛОКО (Пд) - Шанхай Ийст Ейша (Китай) 5:6 след дузпи (2:2 в ред. вр.)
22 януари, в Марбея: ЛОКО (ПД) – Видеотон (Унгария) 1:1
24 януари, в Марбея: ЛОКО (ПД) – Юрмала (Латвия) 3:0
28 януари, в Марбея: ЛОКО (ПД)– Днипро (Украйна) 0:5
31 януари, в Марбея oт 17:30 часа: ЛОКО (ПД) – Динамо Киев 0:2
1 февруари, в Марбея: ЛОКО (ПД) – Стяуа 2:1
3 февруари, в Марбея: ЛОКО (ПД) – ИФК Гьотеборг (Швеция) 0:4 (прекратен в 86-ата минута)
6 февруари, в Марбея: ЛОКО (ПД) - Гуанджоу (Китай) 2:4
8 февруари, в Марбея: ЛОКО (ПД) - Динамо (Букурещ) 1:6
10 февруари, в Марбея: ЛОКО (ПД) - Анжи (Махачкала, Русия) 1:3

16 февруари, ЛОКО (Пд) - Септември (представяне)