2. Локомотив (Пд)
  3. Вихрен победи Локомотив в Пловдив и взе много ценни три точки

Вихрен победи Локомотив в Пловдив и взе много ценни три точки

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на загиналия в катастрофа преди два дни треньор на Спартак (Вн) Анатолий Кирилов, а двата отбора излязоха на терена с черни ленти.

В първите минути двата тима бяха равностойни на терена, но постепенно действията започнаха да се развиват все по-често в половината на Локомотив. Първата опасна ситуация беше в 13-ата минута, когато Младен Стоев получи топката в наказателното поле на домакините и стреля опасно в левия ъгъл на вратаря, но Акалски бе на мястото си и с отлична намеса успя да запази вратата си без гол.

След по-добрите първи минути за Вихрен, Локомотив постепенно изравни играта, но така и не успя да затрудни по някакъв начин вратаря на гостите Годжев. Вихрен отправи още няколко опасни удара, но не успя да отбележи. При резултат 0:0 дойде и почивката между полувремената, а гостите все пак бяха по-добрият отбор на терена и можеха да съжаляват, че не водят.

Втората част също започна отново равностойно. Първата опасна ситуация бе в 55-ата минута, когато Джайеоба излезе сам срещу Акалски. Вратарят на Локомотив се намеси по чудесен начин, но след като изби топката, получи контузия и се наложи треньорът на Локомотив Аян Садъков да извърши принудителна смяна. В игра се появи резервният вратар на пловдивчани Стоян Ставрев.

В 65-ата минута гостите направих фрапантен пропуск. Десислав Русев и Младен Стоев излязоха сами срещу стража на домакините. Първият  подаде към своя съотборник, който обаче на празна врата не успя да уцели топката, което доведе до присмех всички на стадиона.

Само три минути по-късно обаче резултатът бе открит.
Бразилецът Уго Сантош излезе сам срещу Ставрев и елегантно го прехвърли, топката се удари в страничната греда, а играчът на Вихрен дотича до топката и я довкара.

До края на срещата имаше няколко опасни ситуации, повечето от тях бяха създадени от гостите, но до втори гол в мача не се стигна и срещата приключи с минимална победа за гостуващия тим.

След този успех Локомотив Пловдив е с 37 точки на 7-ата позиция и просто доиграва шампионата, докато Вихрен взе много ценна победа и вече е 14-ти с актив от 26 точки и продължава борбата си за оцеляване.Вихрен взе много важна победа като гост на Локомотив Пловдив. Срещата завърши 1:0 в полза на гостите, които се нуждаеха много повече от победата и по този начин Вихрен увеличи шансовете си за оцеляване. По време на целия мач гостите бяха по-добрия отбор на терена и заслужено се поздравиха с успеха.