2. Локомотив (Сф)
  3. Берое и Локо (София) завъртяха много скучно 0:0 в Стара Загора (ВДИЕО)

Берое и Локо (София) завъртяха много скучно 0:0 в Стара Загора (ВДИЕО)

Двата тима не се победиха

Берое и Локомотив София завършиха наравно 0:0 в двубой от втория кръг на efbet Лига. Срещата не предложи почти никакви положения пред двете врати и равенството в Стара Загора бе логичният резултат.

Заралии вече имат 4 точки в актива си, докато столичните “железничари” добавиха първа точка в актива си. В следващия кръг отборът на Хосе Луис Ачиари ще се изправи срещу Ботев Враца, докато Локомотив София ще приеме Черно море.

В 13-ата минута Локомотив София стигна до две опасни положения. Първо удар на Селсо Рапосо бе блокиран от бранител на Берое, докато секунди след това Красимир Станоев нахлу в наказателното поле. Неговият изстрел обаче бе неточен.

12 минути след това Леандро Годой отправи първия удар за заралии в мача. Той стигна до центриране и стреля с глава, но опитът му премина над вратата.

В 41-ата минута Лучано Скуадроне пробва късмета си от далечно разстояние. Александър Любенов отново не трябваше да се намесва.

Малко преди края на първото полувреме Хуанка Пинеда напредна и стреля от границата на пеналтерията. Любенов се намеси и изби в корнер.

Осем минути след старта на втората част Стефан Ламбез отправи удар от дистанция, който Артур Мота спаси.

Малко след това отново Пинеда застраши вратата на Локомотив София с изпълнение от далечно разстояние. Този път Любенов нямаше проблеми да улови.

В 73-ата минута Станоев се опита да изненада Мота от дистанция. Ударът му премина покрай десния страничен стълб.

Две минути по-късно резервата Франсиско Политино центрира. Жорди Говеа стигна до топката и стреля с глава, но опитът му бе неточен.

До края на двубой Берое продължи да търси път към гола, но такъв така и не падна.

БЕРОЕ - СЕПТЕМВРИ 0:0

Състави:

Берое: 1. Артур Мота – 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 9. Леандро Годой, 11. Уерик Каетано, 17. Хуанка Пинеда, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо, 24. Стефан Гаврилов

Резерви: 96. Рубен Рендейро – 4. Франко Минго, 7. Франсиско Сагардия, 8. Сегундо Пачаме, 10. Франсиско Политино, 12. Винисиус Белоти, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 23. Кевин Сейхас

Треньор: Хосе Луис Ачиари

Локомотив София: 24. Александър Любенов – 12. Бруно Франков, 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо, 31. Красимир Станоев, 15. Лука Иванов, 94. Юлиан Ненов, 10. Валентин Николов (К), 5. Атанасиос Пицолис 29. Анте Аралица, 47. Стефан Ламбезе

Резерви: 88. Жарко Истатков, 3. Доналдо Ака, 7. Александър Петров, 8. Симеон Славчев, 18. Светослав Диков, 20. Диого Тейшейра, 44. Мики Орачев, 77. Ерик Манолков, 98. Стив Траоре

Треньор: Иван Колев

Съдия: Мартин Великов