2. Лудогорец
  3. Ботев (Пд) и Лудогорец отпаднаха в 1/8-финалите за купата при юношите

Ботев (Пд) и Лудогорец отпаднаха в 1/8-финалите за купата при юношите

Литекс постигна победа с 3:0 като гост на Черноморец в Бургас

Юношите на Литекс (родени 1995 г) постигнаха победа с 3:0 като гост на Черноморец в Бургас в среща от осминафиналите в турнира за Купата на БФС в тази възраст.

Край морето възпитаниците на треньора Евгени Колев бяха повече от убедителни и тотално надиграха акулите, твърди официалният сайт на Литекс. Чавдар Желев откри резултата в 12-та минута, възползвайки се от грешка в отбраната на домакините.

До почивката ловчанлии покачиха с попадение на Георги Минчев, който засече с глава центриране на Бояджиев. Нападателят вкара и втори гол за  крайното 0:3 в 67-та минута след асистенция на Реян Даскалов.

Състав: Кунчев, Мицаков, Гълъбов, Чочев, Къснеделчев, Гюрсез, Желев, Даскалов(52-Стефанов), Здравчев(86-Смилков), Бояджиев (78-Неделчев), Г.Минчев

И докато в Бургас се срещнаха представители на две водещи школи, то изненада буди отпадането на Ботев (Пловдив) на собствен терен от Видима-Раковски, както и това на Славия на терена на новия клуб Евроколеж (Пловдив) в близкото до града село Оризари.

По този начин нито един от отборите от Академията на Славия не продължава в следващия кръг.

Селекцията на Лудогорец пък отстъпи след изпълнение на дузпина Локомотив (София). ЦСКА пък тотално разби Черно море, като варненци в нито един момент не бяха равностойни и отстъпиха с 0:3.

Резултати от осминафиналите на турнира за Купата на БФС за юноши (родени 1995 г):

Черноморец (Бургас) - Литекс 0:3
ЦСКА - Черно море (Варна) 3:0
Локомотив (Сф) - Лудогорец 1:1, 3:0 след дузпи
Ботев (Пловдив) - Видима-Раковски 1:3
Берое - Добруджа 5:0
Академик (Сф) - Левски (София) 2:4
Евроколеж (Пловдив) - Славия 2:1