2. Лудогорец
  3. Лудогорец бие аматьори с 3:0, холандският рапър бележи

Лудогорец бие аматьори с 3:0, холандският рапър бележи

Мичел Бургзорг се разписа срещу Евроколеж (Пловдив), а белгиецът Кабаселе вкара другите два гола

Лудогорец записа класическа победа над аматьорския Евроколеж (А областна група Плов­див) в първата си контрола по време на лятната подготовка. Спарингът се игра в Смолян, където шампионите са на лагер.

Двубоят се прове­де в две полувремена по 35 ми­нути, като треньорът на разградчани Ивайло Петев експериментира със състава. В него липсваха националите - Емил Гъргоров, Йордан Минев, Светослав Дяков, Иван Стоя­нов, Любомир Гулдан, Георги Костадинов, Иван Чворович и Теро Мантила. Осмината проведоха самостоятелно занимание, а след това изгле­даха мача.

Двубоят започна с очак­ван силен натиск отстрана на шампионите те минути разградчани ата­куваха предимно отляво, къ­дето много деен бе Кайшара. Силен мач направи и друго­то ново попълнение Бургзорг. До десетата минута бразилецът бе изведен на два пъти от Миро Иванов и Мишо Александров на добра пози­ция, но ударите му не намери­ха очертанията на вратата.

Териториалното преимуще­ство на орлите продължи и до края на полувремето, като са­мо пропуски на Миро Иванов и Кайшара оставиха резултата непроменен - 0:0. Още в само­то начало на втората част Лудогорец стигна до три бързи гола.

В 45-ата минута с много силен удар Кабаселе откри. Десет минути по-къс­но белгиецът се оказа най-съобразителен при разбъркване пред Шеров и направи резул­тата 2:0. Малко преди края на спаринга Бургзорг също записа името си сред голмайстори­те. Фрапантен пропуск за пловдивчани направи Позелев, който отблизо стреля, но Аргилашки спаси.