2. Лудогорец
  3. Лудогорец надигра Светкавица в дербито на Делиормана (видео)

Лудогорец надигра Светкавица в дербито на Делиормана (видео)

Вратарят на домакините едва не донесе сензацията в 4-ия кръг

Лудогорец вкара един на Светкавица, но през целия мач беше по-добрият в Търговище. Разградчани контролираха събитията на терена на стадион „Димитър Бурков” през цялото времетраене, но чак в 81-ата минута стигнаха до единственото им попадение, дело на Станислав Генчев. Лудогорец търсеше гола през целия мач, докато Светкавица имаше едва две смислени атаки.

Вратарят на домакините Георгиев пази добре. В 16-ата минута той успя да избие удар на Александър Барт от вратарското поле. Най-добрата атака Светкавица сътвори в 34-ата минута, когато Шоколаров намери Кънев, но отбраната на гостите се справи. Иначе Лудогорец често пробваше удари, които не намираха очертанията на вратата на мълниите.

Георгиев спаси и опит на Шоко, който излезе очи в очи с него след подновяването на играта.

Михаил Александров раздвижи играта на Лудогорец, след като се появи в игра в 55-ата минута. Десет минути по-късно той проби отдясно и центрира към Барт, който стреля право в ръцете на вратаря.

Така се стигна до 81-ата минута, когато Станислав Генчев получи топката в наказателното поле, стреля с глава и не остави никакви шансове на Георгиев, пращайки топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Така Лудогорец постигна трета поредна победа в „А” група и заема 2-ото място в класирането с актив от 10 точки. Светкавица е последен с четири загуби и без отбелязан гол.

Ето и статистическите факти преди мача:

Светкавица спечели с 1:0 първия шампионатен сблъсък у дома с Лудогорец на ниво Б група през миналия сезон на 28 август 2010 г., но от тогавашния състав на разградчани сега е останал само... старши треньорът Ивайло Петев. После победи с 1:0 и в Разград на 4 декември м.г. и завърши 2:2 в предпоследния 30-и крьг на 28 май 2011 г.

Вратарят Александър Димов направи ужасяващ дебют в А група - инкасира 6 гола в двубоя с Литекс в миналия кръг.

Още на старта на сезона загуби с 0:1 срещата си с третия новак в елита - Ботев Bp.

Лудогорец е първият абсолютен дебютант през новия век, който стартира със 7 от 9 възможни точки в А група.

При 4:0 над Видима-Раковски в миналия кръг Емил Гъргоров вкара 50-ия си гол в А група (и първи за новия си тим), докато Димо Бакалов записа асистенция за гола на Бадема в 50-ия си двубой в елита.

Бразилците Марселиньо и Жуниор Кишада откриха головите си сметки в А група при третото си участие в шампионатен двубой.

Срещата ще може да проследите на живо в Novsport.com посредством подробно чат-описание.