2. Лудогорец
  3. Реферът Костадинов отрича твърденията от Разград: С мен никой не е контактувал

Реферът Костадинов отрича твърденията от Разград: С мен никой не е контактувал

Ако нещо е ставало, то не е било в съблекалнята, заяви съдията на скандалния мач Ботев (Враца) - Лудогорец

Съдията на мача Ботев (Враца) – Лудогорец от петък Александър Костадинов категорично отрече в съдийската съблекалня да са влизали „нелицеприятни мускулести персони с пистолети на кръста”, каквито твърдения заявиха разградчани в декларация.

„Това, което мога да кажа, е че останах изключително изненадан от тази декларация, която прочетох. Първо защото това нещо не отговаря на истината по никакъв начин, тъй като откакто съм съдия в професионалния футбол и винаги съм се прибирал след края на полувремето и мача нормално по начина, по който е редно да се прибират едни съдии – с охрана и съответните мерки, които трябва да предприема отборът домакин. По същия начин се прибрахме и този път, нямахме никакви проблеми нито с влизане, нито с излизане. Даже това си говорехме с колегите, че охраната на срещата Ботев (Враца) – Лудогорец си свърши перфектно работата, за което им благодарим. Друго не мога да добавя. Просто съм изненадан защо по такъв начин се изказват не знам кои хора, защо по такъв начин го правят, но наистина е грозно за цялото общество”, каза Костадинов пред Канал 3.

Той подчерта, че не е имал контакт с никой друг, освен с делегата на мача Ал. Радовски.

„Абсолютно никакъв контакт (не съм имал). Това мога да го потвърдят както моите асистенти, четвъртият съдия, делегатът, който беше в коридора. Не знам дали сте запознати с обстановката на стадион „Христо Ботев” във Враца, но на втория етаж няма достъп до публика, няма достъп до външни лица. Прибрахме се нормално на полувремето, починахме си нормално в рамките на 14-15 минути. Ние друг контакт освен с делегата, не сме имали.”

Съдията обаче не изключи възможността покрай съдийската съблекалня да са били минали хора, но той абсолютно нищо не бил видял или чул.

„Лично аз такова нещо не съм видял, нито хора от Лудогорец, нито хора от Ботев (Враца). Ако такова нещо е ставало, то аз съм бил в съблекалнята и някой просто е минал по коридора. С мен никой не е контактувал. Аз нито съм виждал, нито съм чувал, нито съм влязъл в полемика с някой от хората, които са били на мача.”

Костадинов потвърди, че около съблекалните на стадион „Христо Ботев” във Враца има камери.

„Както е по наредба, да, има камери. Всеки един отбор от А група трябва да изпълни това задължение.”