3. Сензациите в пресата: Каули и Недялков най-успешни в пандемията

Сензациите в пресата: Каули и Недялков най-успешни в пандемията

Вижте всичко най-интересно от днешния спортен печат

Най-интересното от заглавията в спортния печат днес:

Мач Телеграф: Каули и Недялков най-успешни в пандемията

Внавечерието на 1/4-финала на Купата на България между Лудогорец и Локомотив Пд, швейцарската футболна обсерватория изкара интересна статистика, която свързва двата днешни съперника. Става дума за това, кой е най-печелившият играч в първенството, след като пандемията от COVID-19 обърка живота ни. Тоест – след рестарта на първенството, което бе спряно от началото на март 2020 г. до юни 2020 г.

Номер 1 в тази класация е бразилският плеймейкър на Лудогорец Каули Оливейра. Той е спечелил 70,8% от мачовете, в които е участвал. Или с други думи казано – има 17 победи от 24 срещи. Втори по този показател е неговият съотборник в Разград Антон Недялков. Националът, който в момента е контузен, е записал 16 победи от 23 двубоя, кота означава, че е спечелил 69,6% от мачовете, в които е играл. Тройката допълва изненадващ герой – Георги Минчев от Локомотив Пд. Вкаралият на Тотнъм нападател е спечелил 11 от 20-те двубоя, в които е играл – т. е. - точно 55%.

Нататък в класацията следват Али Соу от ЦСКА, сега в руския Ростов, Мартин Луков от Локомотив Пд, Алиун Фал и Александър Цветков от Берое. С 50% победи са Густаво Бусато от ЦСКА, Иван Минчев от Берое, Диниш Алмейда, Парвиз Умарабев, Лукас Масоеро и Димитър Илиев от Локомотив Пд, както и Мартин Камбуров, играл за Берое и ЦСКА 1948.

В Европа номер 1 е защитникът на Цървена звезда Милан Гаич, който има впечатляващ процент победи – 95,2% - 20 победи от 21 срещи. Следва друг свързан с България играч – бившият страж на Лудогорец Милан Борян, който в момента пази за „звездашите“. Канадският страж има 92,3% успехи – 24 победи от 26 срещи. Тройката допълва Серж Гнабри от Байерн. Германският национал е с 91,3% победи – 21 от 23 двубоя.

Тема Спорт: Синклер сяда на пейката

Джером Синклер ще остане резерва срещу Ботев Враца за Купата. Англичанинът се представи слабо срещу Етър в неделя и бе заменен половин час преди края от Енрике, който секунди по-кусно реализира победния гол срещу болярите. Юношата на Ливърпул бе статичен и пасивен по дясното крило, затова ще остане на пейката в четвъртък. Вместо преоттъпените от Уотфорд британец като десен халф-бек ще стартира един измежду Тибо Вион или Георги Йомов.

През есента и двамата играха доста мачове на този пост, но през пролетта се наложи французинът да бъде преквалифициран в дефанзивен халф, а националът ни действаше като нападател или зад двойката остриета.

Тема Спорт: Евтимов сменя Бусато срещу Ботев (Враца)

Треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович обмисля да направи вратарска рокада за предстоящия сблъсък срещу Ботев Враца от ¼-финалите за Купата на България. Очаква се босненецът да пусне като титуляр Димитър Евтимов, който ще смени Густаво Бусато.

Срещу Етър през уикенда Бусато получи контузия и бе заменен принудително в 67-ата минута именно от Евтимов. Бразилецът падна лошо на гърба и главата си и се наложи да напусне терена, като при смяната показа, че се чувства дезориентиран и не вижда ясно. Той веднага бе откаран с линейка от стадиона. Направените му изследвания са показали, че няма сътресение и юношата на Гремио физически е добре.

От щаба на ЦСКА обаче предпочитат да не рискуват с 30-годишния Бусато и ще му дадат още малко време за възстановяване. Бразилецът е футболистът с най-много игрови минути от червените в първенството – 1777. През сезона освен в 20 мача в efbet Лига той участва още в 1 двубой за купата и във всички 10 срещи в Лига Европа.

Димитър Евтимов има три двубоя дотук. В първенството той бе титуляр при минималната победа с 1:0 над Царско село, когато начело бе Даниел Моралес, а срещу Етър добави още 23 „сухи“ минути като резерва. Той игра цял мач и в дебюта на Акрапович в ЦСКА – при 5:0 над Ботев Ихтиман за Купата.