2. Лудогорец
  3. Звездоманията ни съпътства в последните месеци, каза Ивайло Петев след 2:6

Звездоманията ни съпътства в последните месеци, каза Ивайло Петев след 2:6

„Не казвам, че отборът на Атлетико ни е надиграл чак толкова"

Ивайло Петев коментира загубата с 2:6 на водения от него Лудогорец от бразилския Атлетико Паранензе в първия мач на българския шампион от турнира „Марбея къп” в Испания.

„Не очаквах посредствен Лудогорец. Този мач го чаках още от контролата с Рубин, която пропадна. Когато не влезеш в мача мотивиран и концентриран, мислейки си, че можеш с да победиш с половин усилие, резултатът е това“, каза Петев пред „Дарик” след тежката загуба от подвизавалия се в бразилската Серия „Б” през миналия сезон тим от Паранензе.

„Не казвам, че отборът на Атлетико ни е надиграл чак толкова, но ключовият момент бе през първото полувреме, когато имахме възможност да поведем (Светльо Дяков изпусна дузпа), а после, в рамките на минута и половина ни вкараха два гола.

През втората част бяхме дезорганизирани във фаза защита и получихме много леки попадения, това не ми се понрави. Основният извод е, че във всеки един мач трябва да подхождаш като за финал. Не мога да бъда доволен, след като сме загубили”, заяви наставникът на „орлите”.

„Малко, като че ли звездоманията ни съпътства в последните месеци, но ние продължаваме да се готвим за следващия мач. Надявам се да успеем да коригираме това отношение към самия мач. Допуснахме прекалено елементарни голове.

Лошото е, че са доста попаденията, почти колкото допуснахме за целия полусезон в „А” група, но затова са тези контроли, за да извадим нужните поуки”, допълни Петев, след което коментира и травмата на капитана Емил Гъргоров по време на загрявката преди мача:

„Той не успя да вземе участие в мача, защото има проблем с прасеца, да се надяваме, че в следващия мач ще играе. Ако е здрав, ако не е, няма как да го рискуваме. Ще запазя за мен какво ще кажа на играчите, имам какво да им кажа и те трябва да го разберат.”