2. Любопитно
  3. Лагерът на Левски завърши с шоу мач между Сираков и Ивков

Лагерът на Левски завърши с шоу мач между Сираков и Ивков

Станимир Стоилов с победен гол в среща с любопитен залог...

С отлично настроение и шоу мач между треньорите и ръководството на Левски завърши синия лагер на 26-кратните шампиони в Турция.

Буквално след края на поледеното занимание на столичани на турска земя, където утре излизат срещу украинския Велес и след това се връщат в България, собственикът Наско Сираков и изпълнителният директор Иво Ивков организираха двубой на малки вратички.

Залогът беше загубилият да плати вечерята в рибен ресторант в Белек.

Голмайстор номер едно в историята на “сините”, който не бе играл от пет години, когато последно игра няколко минути в Стара Загора в шоу мач организиран от Христо Стоичков, взе в състава си треньорът Станимир Стоилов, председателят на управителния съвет на клуба Даниел Боримиров, помощник-треньорът Цанко Цветанов и бившият нападател Мюмюн Кашмер, който посети лагера на тима.

Директорът на Левски пък взе в своя състав помощник-треньорите Димитър Телкийски, Тодор Симов, анализаторът Марин Славчев и младия футболист Димитър Андонов. Сблъсъкът се игра в две полувреме по 10 минути, като беше изключително оспорван.

Ивков бе много мотивиран и се подготвяше сериозно, докато Сираков трябваше едва със започването на мача да слага футболните обувки, които получи назаем от младия централен защитник Денис Динев.

Двубоят завърши 4:3 в редовното време за тима воден от Сираков, който асистира за победното попадение на Мъри Стоилов, реализирал майсторски с глава. Преди това Кашмер на два пъти и Боримиров вкараха за “сините”, а за “оранжевите” Симов се разписа два пъти и веднъж най-добрият в тима Телкийски бе точен. Мечо имаше малшанс да му бъдат отменени две попадения, а също така пловдивчанинът пропусна и дузпа.

Сблъсъкът вървеше гол за гол, като спорове отново нарушения и отбелязаните голове не липсваха. Кашмер дори напусна контузен, а на негово място влезе треньорът на вратарите Георги Стоянов. Сираков напусна терена буквално след края на редовното време и се обяви за победител, чакайки вечерята от Ивков.

Адвокатът не бе много съгласен и продължи да играе като вече различни хора от щаба се появиха и се игра още 10-15 минути, резултатът бе обърнат. Тимът с тримата бронзови медалисти от САЩ`94 обаче бе победител и трябва да бъде воден на вечеря от сина на легендарния защитник на клуба Кирил Ивков.