2. Любопитно
  3. Леброн Джеймс с историческо постижение

Леброн Джеймс с историческо постижение

Звездата на “Лос Анджелис Лейкърс“ вече е на върха сред играчите по победи в елиминациите

Звездата на “Лос Анджелис Лейкърс“ Леброн Джеймс записа историческо постижение в плейофите на НБА. Той вече е на върха сред играчите по победи в елиминациите, а това стана факт след успех във втората полуфинална среща над „Хюстън“ (117:109) в Западната конференция, съобщи nba.com.

В момента 35-годишният баскетболист споделя тази позиция с легендата на лигата Дерек Фишер, които имат по 161 победи.

В топ 5 попадат още Тим Дънкан (157), Робърт Ори (155) и Карим Абдул-Джабар (154).

Леброн Джеймс завърши мача с „ракетите“ с 28 точки, 11 борби и 9 асистенции, а Антъни Дейвис допринесе за успеха с 34 точки и 10 борби.

Джеймс Хардън бе най-резултатен за „Хюстън“ в мача с 27 точки, а Ерик Гордън добави 24.

В друг мач от вечерта шампионът от редовния сезон „Милуоки“ се върна в серията срещу „Маями“, като спечели драматично със 118:115 след продължение четвъртия мач и намали изоставането си на 1:3. „Маями“ се нуждаеше от още една победа, за да се класира на финала в Източната конференция, но „Милуоки“ отказа да се предаде лесно. Голямата звезда на „Бъкс“ Янис Антетокунбо пропусна голяма част от мача заради изкълчен глезен, но и без него „Милуоки“ показа характер и успя да спечели.

Крис Мидълтън наниза 36 точки, 21 от които в третата четвърт, а в продължението вкара ключова тройка 6,3 секунди преди края и донесе победата на „Бъкс“. За краткото време на игрището, само 11 минути, Антетокунбо завърши с 19 точки.

За „Маями“ се отличи Бам Адебайо с 26 точки и 12 борби.

Нови звездни трансфери: Ники Михайлов и Фики Стораро се качват на „Ламбо, бате“