2. Миньор (Пк)
  3. Миньор писа тройка на резервите на Илиан Илиев

Миньор писа тройка на резервите на Илиан Илиев

"Чуковете" без проблеми взеха визитата си в Стара Загора

Миньор победи Берое с класическото 3:0 като гост в Стара Загора. Мачът бе от 28-ия кръг на „А” група и нямаше никакво значение за двата отбора.

Именно затова и поради факта, че в сряда домакините ще играят с Черноморец (Поморие) финал в турнира за Купата на България, треньорът на „зелените” Илиан Илиев бе заложил на голяма част от резервните си футболисти. Тони Велков излезе с титулярите си и логично „чуковете” взеха успеха.

Вакавлиев си отбеляза нелеп автогол през първата част, Илиев в 71-ата минута вкара красиво попадение за 2:0, а в края сред голмайсторите се записа и резервата Стоев.

Първите 20 минути на срещата бяха изключително слаби като опасности пред двете врати нямаше. Постепенно младите играчи на Берое заиграха по-добре. В 20-ата минута Танев и Хаджииванов направиха отлична комбинация по между си, но Иванов бе на своето място и се намеси добре след техничния удар на първия.

След тази ситуация гостите от Перник започнаха да доминират и вратарят Скорчев на няколко пъти спаси „зелените” от сигурен гол. В 34-ата минута Илиев получи топката в пеналта, но не успя да я задържи в краката си и да отправи удар към опразнената врата. В 41-ата минута Хаджииванов стреля от фаул, но Иванов запази вратата си суха.

Две минути по-късно Миньор откри резултата, сякаш от нищото. След центриране, защитникът на домакините Вакавлиев не се намеси добре и нелепо прехвърли собствения си вратар - 0:1. В следващата атака „чуковете” можеха да вкарат и втори гол, след като Илиев бе изпуснат сам на границата на наказателното поле, но стреля над вратата.

В края на първото полувреме Берое можеше да изравни, но шут на Хаджииванов от границата на наказателното поле мина на сантиметри от пернишката врата.

В началото на втората част Илиев и Делибашич пропуснаха отлични възможности за втори гол, а изстрел от дистанция на играча на Берое Танев мина над горната греда. Тимът на Тони Велков стоеше по-добре на терена и логично отбеляза втори гол.

Илиев бе изпуснат в 71-ата минута от защитата на Берое и прехвърли стража на домакините за 2:0 в полза на Миньор. След попадението темпото на игра спадна и двата тима доиграха срещата. В края Ковачев и Огнянов стреляха неточно от средна дистанция, а резервата Божанов не намери целта от малкото наказателно поле на Иванов.

Все пак в заключителните минути Миньор направи победата си класическа над младите момчета на Илиев, след точен изстрел на резервата Стоев.

Миньор продължава да е на 8-а позиция в подреждането, но вече с 42 точки, а Берое са 9-и с 38.

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com