2. Миньор (Пк)
  3. Спортист каза сбогом на елита с победа в Перник

Спортист каза сбогом на елита с победа в Перник

„Шоколадите” надиграха с 2:1 като гости Миньор и нанесоха първа загуба на противника на "Стадиона на мира"

Миньор продължи неуспешната си серия от мачове без победи. Изпадналият и теоретично в „Б” група отбор на Спортист взе победа като за сбогом на елита. „Шоколадите” надиграха с 2:1 като гости перничани и нанесоха първа загуба през пролетта на съперника на „Стадиона на мира”. Oтборът от Своге нямаше победа в 16 мача поред.

Миньор пък вече осем мача няма победа. Срещата започна изненадващо с гол за гостите . В 11-ата минута след центриране на Иво Димитров от около 20 метра Стойчо Младенов отправи полувисок удар във вратарския ъгъл на Иванов и откри резултата.

В 20-ата минута Миньор изравни. След центриране на Младен Стоев, защитата на Спортист направи неуспешен опит за изкуствена засада и остави непокрит Адриан Олегов, който с глава намери горния десен ъгъл на вратата на Кючуков.

Така завърши и първата част. През втората играта отново продължи да бъде в бавно темпо до момента, в който Стойчо Младенов не разчупи статуквото. В 72-ата минута, при образцова контраатака, Евгени Игнатов изведе зад защитата Стойчо Младенов и той хладнокръвно чукна топката под плонжа на Иванов.

Така Спортист каза последната си дума с победа в Перник.

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com