2. Миньор (Пк)
  3. Старозагорска наковалня спря "чуковете" (видео)

Старозагорска наковалня спря "чуковете" (видео)

Берое подслади 25-годишнината от титлата си с победа над Миньор

Берое сложи край на серията от пет мача без загуба на Миньор. Навръх 25-годишнината от титлата си старозагорци треснаха тима на Стойчо Стоев с 2:0 на своя стадион след голове на Евгени Йорданов и Петър Димитров през второто полувреме. Миньор не показа играта от последните си мачове и съвсем закономерно претърпя второ поражение през пролетта, след като загуби от Литекс в 16-ия кръг. „Чуковете” успяха да ударят гредата, но не направиха нищо за цял мач. От своя страна домакините продължават убедителната си серия в домакинствата. От 11 мача в Стара Загора тимът на Илиан Илиев не познава поражението, като има 7 победи и 4 равенства.

С този успех Берое се изравни с Черно море на 6-ото място в класирането с актив от 36 точки, на 1 от четвъртия Локомотив Сф, който гостува утре на съименниците си от Пловдив. Миньор пък запазва 10-ото си място с 25 точки, но може да бъде изместен от Монтана, който гостува на Академик.

Първото полувреме ще се запомни с двуострата игра и двете греди, които удариха двата тима в началото. След почивката Берое тотално доминираше и не позволи на гостите да създадат нито едно опасно положение пред Скорчев.

Мачът започна с две греди – във всяка от вратите. Първо Ванче Траянов разтресе напречната още във 2-ата минута. Берое отговори в 8-ата, когато Милен Танев плонжира на границата на вратарското поле и с глава уцели страничния стълб. Междувременно Берое бяха ощетени от страничния рефер. Асистентът на Ахмед Ахмед маркира несъществуваща засада на Милен Танев, който излизаше сам срещу Чворович.

Двуострата игра продължи. Двата отбора си размениха няколко неточни удари, а към края на първата част зрителите щяха да заспят от ниското темпо. Точно преди почивката Явор Въндев получи пас от дълбочина, но Скорчев се хвърли в краката му и открадна топката.

7 минути след подновяването на играта Берое излезе напред в резултата. Евгени Йорданов засече с глава центриране на Тодор Христов от свободен удар и изненада неубедителния Чворович за 1:0.

Треньорът на гостите Стойчо Стоев реагира мигновено и вкара Самир Аясс на мястото на Горан Янкович, който имаше жълт картон от първото полувреме. Впрочем, Стоев изкара всички свои играчи, които бяха декорирани преди почивката. Освен Янкович, това бяха Брахими и младия Илиев.

Окриленият от гола Берое се опита да реши мача, но Чворович спря ударите на Тодор Христов и Петър Димитров, а и излезе съобразително при светкавична контраатака, за да изчисти. В крайна сметка старозагорци, които празнуват 25-годишнината от титлата си, стигнаха късен втори гол. Божанов успя да направи фантастичен пробив по левия фланг, запазвайки топката на аутлинията и освобождавайки се от бранител на Миньор. Последва подаване на дузпата, от където Петър Димитров мушна кълбото в долния десен ъгъл на Чворович за крайното 2:0.
Марек помоли Перник да тренира на Стадиона на мира

Общинарите в Перник ще решават каква да е цената за ползване на сесия утре

Коматево посреща финала за Купата на Аматьорската футболна лига

Верея и Миньор ще спорят за отличието

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com