3. Боливия разкри Марадона и унижи Аржентина – 6:1

Боливия разкри Марадона и унижи Аржентина – 6:1

Легендата на аржентинския футбол Диего Марадона преживя може би най-кошмарната вечер в живота си, след като воденият от него тим бе направен на пух и прах в Ла Пас.

Боливия разкри  Марадона и унижи Аржентина – 6:1

Боливия нанесе една от най-унизителните загуби на Аржентина в историята им, след като ги премазаха с 6:1 в световна квалификация. Легендата на аржентинския футбол Диего Марадона преживя може би най-кошмарната вечер в живота си, след като воденият от него тим бе направен на пух и прах в Ла Пас. Марадона бе пуснал най-големите звезди на тима си като титуляри, но Меси и компания претърпяха тотален крах.

Головата фиеста започна още в 12-ата минута, когато Морено матира Карисо за 1:0. След още толкова минути Лучо Гонсалес изравни след удар от почти 40 метра, който свари неподготвен вратаря на домакините Ариас. Това обаче не помогна кой знае колко на „гаучосите”.

В 33-ата минута Хавиер Санети повали Де Роса в пеналта и Ботеро , който се превърна в зъл демон за защитата на Аержентина, вкара за 2:1 от бялата точка. В самия край на първата част Де Роса с глава направи 3:1 и домакините се оттеглиха на почивка с изненадващ аванс от два гола.

В 54-ата минута защитата на Аржентина отново заспа и Ботеро отбеляза втория си гол в мача, вдигайки на крака невярващите на очите си фенове. Това обаче не бе всичко в този мач. В 63-ата минута Анхел Ди Мариа бе изгонен от игра и Боливия се втурна в атаки, в предчувствието за разгрома. Три минути по-късно Торико подаде към Ботеро, който оформи своя хеттрик – 5:1. За да бъде агонията на гостите пълна, Торико с феноменален удар от над 30 метра направи резултата 6:1 – Аржентина не бе унижавана с подобен резултат от 1958 година, когато Чехословакия ги разгроми (6:1).

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.