2. Мондиал 2010
  3. Египет постигна втора победа на КАН - 2:0 срещу Мозамбик

Египет постигна втора победа на КАН - 2:0 срещу Мозамбик

Отборът на Египет постигна втора победа в група „С” на турнира за Купата на Африканските нации. Тази вечер „фараоните” се наложиха с 2:0 над Мозамбик и направиха много важна крачка към класирането си в следващата фаза на надпреварата. Играчите на Египет откриха малко щастливо резултата чрез автогол на Кхан, а десетина минути преди края на мача Гедо подпечата трите точки за „фараоните”.

Отборът на Египет постигна втора победа в група „С” на турнира за Купата на Африканските нации. Тази вечер „фараоните” се наложиха с 2:0 над Мозамбик и се класираха за четвъртфиналите на надпреварата. Играчите на Египет откриха малко щастливо резултата чрез автогол на Кхан, а десетина минути преди края на мача Гедо подпечата трите точки за „фараоните”.

Символичните домакини започнаха по-нахъсано мача и в 5-ата минута Фатала с далечен пас намери Мотеаб, който стреля от малък ъгъл и вратарят на Мозамбик улови топката. 15-ина минути по-късно Мохамед Зидан нахлу мощно в наказателното поле на гостите, но си поведе лошо топката и Капанго улови. В 31-ата минута Хасан центрира от фаул към Мотеаб, но последният не успя да преодолее вратаря на Мозамбик. В последните минути на полувремето играчите на Египет можеха да открият резултата, след като Зидан изведе Мотеаб в полето, но Кампанго показа класа и улови топката.

Второто полувреме започна по най-добрия начин за „фараоните”, които стигнаха до гол още в 47-ата минута. Пред Мохамед Зидан се откри празно пространство и той напредна, а след това подаде на Мотеаб. Нападателят на Египет веднага стреля, топката се отклони в крак на Кхан и влезе във вратата на Мозамбик – 1:0.

В 53-ата минута гостите можеха да се върнат в мача, след като Тико-Тико се озова на стрелкова позиция, но би право в тялото на вратаря Ал-Хадари. Буквално в ответната атака Моавад получи топката в полето и стреля към далечния ъгъл, но коженото кълбо мина на сантиметри покрай гредата.

В 71-ата минута Гедо хубаво задържа топката и подаде на Моавад, който намери Моатеб в предни позиции, но ударът на последния излезе в аут. Все пак натискът на Египет даде резултат в 81-ата минута, когато „фараоните” стигнаха до втори гол. Хасан подаде към Гедо, който със страхотно поле прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Мозамбик.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.