2. Мондиал 2010
  3. ФИФА цензурира повторенията на видео стените в ЮАР

ФИФА цензурира повторенията на видео стените в ЮАР

Световната централа определи като "отявлена грешка" показаната засада на Карлос Тевес при първия гол на Аржентина срещу Мексико

ФИФА ще цензурира излъчването на мачовете от Световното първенство на големите видео стени, разположени в стадионите, след като повторенията на първия гол на Аржентина срещу Мексико породи полемика, която се изрази още на терена.

Разгневените играчи на Мексико протестираха срещу рефера Роберто Розети, след като огромните екрани на „Сокър Сити” в Йоханесбург показаха, че нападателят на „гаучосите” Карлос Тевес е бил в положение на засада преди да открие резултата при победата с 3:1 снощи.

Говорителят на ФИФА Никола Мейно заяви, че повторението на ситуацията е била „отявлена грешка”.

„Това ще бъде коригирано и ние ще имаме по-ограничен поглед върху това”, заяви Мейно на пресконференция днес, предаде "Асошиейтид Прес". „Ще работим върху това по-тясно в мачовете, които предстоят.”

Той добави, че екраните са били използвани, за да показват на феновете „информационната програма” на ФИФА преди мачовете, както и за да повтарят някои от действията по време на среща.

Отговорността за управлението на видео стените пада върху организационния комитет на Световното първенство в Южна Африка, който поема 10 стадиона по време на надпреварата.

Говорител на организаторите Джърмейн Крейг каза, че е разговарял с екипа, който се грижи за излъчването, относно инцидента.

„Голът беше присъден и се случи сравнително бързо”, каза Крейг. „Поглеждайки назад, може би не трябваше да бъде показван. Той обаче беше показан и за съжаление нямаше какво да направим.”

Майно пък добави, че ФИФА все още не е получила доклад от длъжностните лица на мача във връзка с масовата конфронтация между треньори и футболисти зад скамейката на Мексико, когато отборите се прибираха на почивка след първото полувреме.

Италианският рефер Розети беше в центъра на мелето, опитвайки се да разтърве разгорещените спорове, в които бе намесен и селекционерът на Аржентина Диего Марадона.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.