2. Мондиал 2010
  3. Хавиер Масчерано: Най-важното нещо е победата

Хавиер Масчерано: Най-важното нещо е победата

Хавиер Масчерано изигра страхотен мач при победата на Аржентина над Венецуела с 4:0. Дефазивният халф призна, че най-важното нещо в срещата е победата, която слага началото на нова ера в аржентинския футбол. След тази победа Аржентина се доближи на четири точки зад лидера Парагвай, който снощи победи Уругвай с 2:0.

„Аржентина се представи добре, защото постоянно владееше топката. През втората част подобрихме играта си в завършващата фаза, което ни осигури този зашеметяващ резултат. През първото полувреме Венецуела играеше много затворено, но ние очаквахме точно това от тях. В края на срещата внимавахме да не си изкараме глупави картони, които да извадят някой играч за следващия мач срещу Боливия в сряда”, каза Масчерано след срещата.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.