2. Мондиал 2010
  3. Холандия разби Македония с 4:0 вкъщи, Шотландия надделя трудно с 2:1 срещу Исландия

Отборът на Холандия постигна лесна победа с 4:0 срещу тима на Македония в световна квалификация за Мондиал 2010 от Група 9 в зона Европа. Срещата се игра на стадион „Филипс” в Айндховен и бе ръководена от датчанина Расмусен. В другия мач от групата Шотландия постигна трудна победа над Исландия с 2:1. Срещата се игра на „Хемпдън Парк” в Глазгоу и бе ръководена от Томас Ейнвалер.

Отборът на Холандия постигна лесна победа с 4:0 срещу тима на Македония в световна квалификация за Мондиал 2010 от Група 9 в зона Европа. Срещата се игра на стадион „Филипс” в Айндховен и бе ръководена от датчанина Расмусен.

„Лалетата” убиха интригата още през първото полувреме, което завърши при резултат 3:0 в тяхна полза. В 16-ата минута Каут откри, в 25-ата Хунтелаар покачи на 2:0, а в 41-ата отново Каут направи цифровото изражение на таблото класическо. В самия край на двубоя, в 88-ата, Ван дер Ваарт оформи крайното 4:0 в полза на „лалетата”.

В другия мач от групата Шотландия постигна трудна победа над Исландия с 2:1. Срещата се игра на „Хемпдън Парк” в Глазгоу и бе ръководена от Томас Ейнвалер.

В 39-ата минута Хътън от домакините подаде за МакКормак, който не сбърка за 1:0. В 54-ата минута Сигурдсон попари шотландците, изравнявайки резултата 1:1. Все пак силната воля на „гайдарите” си каза думата, тъй като в 65-ата минута след изпълнение на ъглов удар Стивън Флетчър оформи крайното 2:1 за радост на всички фенове на Шотландия.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.