2. Мондиал 2010
  3. Канада и Коста Рика не успяха да се победят - 2:2, Ямайка излъга Ел Салвадор с 1:0

Канада не успя да победи Коста Рика в последния мач от група „А” на турнира КОНКАКАФ Голд Къп, като двата отбора завършиха при резултат 2:2. По този начин ”кленовите листа” завършиха на първото място в групата с актив от 7 точки и се класираха за четвъртфиналите.

Играчите на Коста Рика откриха резултата в 22-ата минута чрез Анди Херон. Вратарят на Канада Грег Сътън изпрати топката към централната линия на терена, която бе овладяна от Армандо Алонсо, който с глава изведе Херон по дясното крило. Нападателят напредна, влезе в наказателното поле и с много прецизен изстрел матира Сътън – 1:0.

„Кленовите листа” реагираха като ужилени и само за 4 минути успяха да обърнат резултата. В 23-ата минута Патрис Берниер бе изведен от Джош Симсън по лявото крило, напредна и от 6 метра разстреля стража Рикардо Гонзалес. Четири минути по-късно Марсел Де Йонг направи резултата 1:2, след като овладя една спорна топка, напредна и с много мощен изстрел от 25 метра прати кълбото в левия ъгъл на вратата на Коста Рика.

В 35-ата минута Цетено изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и за втори път в мача постави на колене вратаря на Канада Сътън. През второто полувреме и двата отбора се опитаха да стигнат до победата, но в крайна сметка равенството се запази и след края на 90-те минути.

В другата среща от групата Ямайка победи Ел Салвадор с минималното 1:0, с което си осигури третото място в крайното класиране. Карибският отбор ще трябва да изчака края на последните срещи от другите две групи, за да разбере дали ще се класира за четвъртфиналите.

През първото полувреме и двата отбора не успяха да сътворят нищо интересно пред една от двете врати и логично полувремето завърши при нулево равенство. Все пак в 70-ата минута играчите на Ямайка успяха да открият резултата. Шелтън напредна по лявото крило, влезе в наказателното поле и стреля, но ударът му срещна тялото на бранителя Марвин Гонзалес, Нападателят Омар Къмингс обаче овладя кълбото и с много плътен изстрел разстреля противниковия вратар за 1:0.

Малко след гола играчите на Ел Салвадор имаха възможност да се върнат в мача, след като получиха правото да изпълнят фаул на около 20-ина метра от вратата на Ямайка. Мигел Монтес изпълни по перфектен начин пряк свободния удар, но топката срещна левия страничен стълб.

Група „А”:
1. Канада – 7 точки
2. Коста Рика – 4
3. Ел Салвадор – 3
4. Ямайка – 3

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.