2. Мондиал 2010
  3. Лъвски обрат за Камерун срещу Замбия - 3:2

Лъвски обрат за Камерун срещу Замбия - 3:2

Отборът на Камерун записа първата си победа в турнира за Купата на Африканските нации, след като надделя трудно с 3:2 над Замбия във втория си мач от група „D” и по този начин запази шансове за класиране на четвъртфиналите. Срещата премина през редица обрати, но в крайна сметка Самуел Ето’о и компания се поздравиха с драматичен успех, който дойде едва в 86-ата минута.

Замбия изненадващо поведе в резултата още в 8-ата минута. Ригоберт Сонг за малко не си вкара автогол в опита си да изчисти топката с глава, Камени спаси неговия удар, но коженото кълбо попадна в краката на Муленга, който отблизо вкара в опразнената врата за 0:1, като при този резултат завърши и първата част.

В 68-ата минута ветеранът Джереми изравни за „лъвовете”, след като се опита центриране в полето на противника, а вратарят на Замбия вкара топката в собствената си мрежа. Само 5 минути по-късно звездата на Камерун Самуел Ето’о направи обрата пълен. Той се възползва от една недобре изчистена топка и с кинжален удар по диагонала вкара за 2:1.

Това обаче не бе всичко в този мач – в 82-ата минута Замбия получи правото да изпълни дузпа, която капитанът Катонго превърна в гол за 2:2. Само 4 минути по-късно обаче резервата в състава на Камерун Идрисо засече с глава центриране на Джереми и матира стража на Замбия за крайното 3:2.

Така след изиграването на днешните срещи, класирането в група „D” е следното: Габон и Камерун имат по 4 точки в актива си и заемат първите две места, Тунис е трети с 2 точки, а Замбия има едва една точка в актива си.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.