2. Мондиал 2010
  3. Мали надви Малави с 3:1, но отпадна от КАН

Мали надви Малави с 3:1, но отпадна от КАН

Ангола и Алжир направиха скучно нулево равенство, което обаче ги класира за четвъртфиналите

Днес се изиграха и последните срещи от група „А” на турнира за Купата на Африканските нации, след които станаха ясни първите два четвъртфиналиста на турнира в Ангола. Единият е именно тимът на домакините, който завърши наравно 0:0 с Алжир – алжирците също продължават напред в надпреварата. Губещ в групата се оказа звездният отбор на Мали, който пък постигна победа с 3:1 над Малави, но заради загубата от Алжир в прекия двубой, Фреди Кануте и компания се оказаха на третото място в групата – извън четвъртфиналите.

Иначе Мали не пожали Малави и успя да поведе с 2:0 още до 4-ата минута. Първо Кануте в първата минута се възползва от груба грешка в дефанса на противника и с техничен удар преодоля излезлия напред страж на Малави за 1:0. Малко по-късно пък халфът на Барселона Сейду Кейта вкара гола на турнира, след като с бомбен удар от 35 метра прати топката в горния десен ъгъл за 2:0.

В 58-ата минута Малави върна едно попадение, след като Мвафулирва се възползва от разбъркване в наказателното поле на Мали и отблизо прати топката в мрежата, намалявайки резултата на 1:2. Крайното 3:1 оформи Багайоко 5 минути преди края, след като засече с глава центриране на Модибо и отблизо промуши топката в мрежата на Малави.

С този успех Мали събра 4 точки в актива си, но те се оказаха недостатъчни за прескачане на групата. Алжир има същия точков актив, но и предимство в прекия двубой, което в случая се оказа решаващо. Домакинът Ангола е първи с 5 точки, а Малави е на последното, 4-о място с три точки в актива.

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.