2. Мондиал 2010
  3. Манчестър Юнайтед би Гамба Осака с 5:3 и ще играе финал с ЛДУ Кито

Манчестър Юнайтед би Гамба Осака с 5:3 и ще играе финал с ЛДУ Кито

Супер игра и 8 гола видяха зрителите на стадиона в Йокохама...Манчестър Юнайтед е на финал, а Гамба Осака ще се бори за третото място с отбора на Пачука

Европейският клубен шампион Манчестър Юнайтед постигна страхотна победа с 5:3 срещу победителят в азиатската Шампионска лига Гамба Осака (Япония) в полуфинална среща от Световното клубно първенство. Капитанът на националния отбор на България Димитър Бербатов не взе участие в двубоя, заради вирус, който го принуди да остане на легло.

Мачът се разви изцяло под диктовката на „червените дяволи” и те заслужено стигнаха до победата, въпреки твърдата и на моменти груба игра на японския тим. Още от самото начало момчетата на Сър Алекс Фъргюсън започнаха да натискат своя отбор, но малко изненадващо първия гол падна едва в 28-та минута, а още по-изненадващ бе неговият автор. Неманя Видич се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Гамба и с глава прати топката за 1:0. В самия край на първото полувреме Кристиано Роналдо удвои преднината на своя отбор.

През втората част зрителите на стадиона в Йокохама видяха истински спектакъл и цели 6 гола в рамките на 15 минути. Първо Йамазаки върна едно попадение за Гамба в 74-та минута, но само минута по-късно Уейн Рууни отново направи преднината на своя отбор два гола – 3:1. В 78-та минута Дарън Флетчър направи 4:1, а буквално в следващата атака Рууни вкара втория си гол в мача и направи резултата 5:1 в полза на „червените дяволи”. Гамба обаче не се предаде и не без помощта на екзалтираната публика върна 2 гола. Първо звездата на японците Ендо реализира отсъдената от съдията дузпа за игра с ръка на Гари Невил в 85-та минута, а в самия край на срещата Хашимото оформи крайното 5:3.

Така с тази победа Манчестър Юнайтед се класира за финала в неделя, където ще срещне носителят на Копа Либертадорес ЛДУ Кито (Еквадор), докато Гамба ще играе за 3-то и 4-то място с отбора Пачука (Мексико).

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.