2. Мондиал 2010
  3. Насионал измъкна реми при гостуването на Палмейрас, Дефенсор загуби у дома от Естудиантес

Насионал измъкна 1:1 при гостуването на Палмейрас и е съвсем близо да стане първият уругвайски отбор, класирал се полуфиналите на Копа Либертадорес от 20 години насам.

Палмейрас, воден от билшия селекционер на Бразилия и Реал Мадрид - Вандерлей Люксембурго, поведе в 55-ата минута с гол на Диего Соуза в първия четвъртфинален мач между двата отбора. Бразилците обаче не успяха да удържат аванса си и в 80-ата минута резервата Сантяго Гарсия изравни и донесе благоприятния резултат за Насионал преди реванша. Уругвайците завършиха мача с 10 души след червен картон на Роберто Брум малко преди края.

В другия четвъртфинал снощи Естудиантес победи с 1:0 като гост друг уругвайски тим - Дефенсор Спортинг. Защитникът Леандро Десабато вкара единствения гол в 12-ата минута за трикратните носители на Купа Либертадорес. Асистенцията за гола бе дело на капитана на Естудиантес Хуан Себастиан Верон. Двата отбора играха повече от час в намалени състави след като заради спречкване червени картони получиха Хорхе Курбело от Дефенсор и Маркос Ангелери от Естудиантес.

Първи срещи от четвъртфиналите на турнира за купа Либертадорес:

Палмейрас (Бразилия) - Насионал (Уругвай) - 1:1 (0:0)
голмайстори: 1:0 Диего Соуза 55, 1:1 Сантяго Гарсия 80
червен картон: Роберто Брум (Насионал) 90+2

Дефенсор (Уругвай) - Естудиантес (Аржентина) - 0:1 (0:1)
голмайстор: 0:1 Леандро Десабато 12
червени картони: Хорхе Курбело (Дефенсор) 24, Маркос Ангелери (Естудиантес) 24

Резултатите от вчера:

Каракас (Венецуела) - Гремио (Бразилия) - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Габриел Сичеро 2; 1:1 Фабио Сантос 75

Крузейро (Бразилия) - Сао Пауло (Бразилия) - 2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Леонардо Силва 45; 1:1 Вашингтон 56; 2:1 Зе Карлос 65

Уеб доволен от съдийството си на финала

Англичанинът Хауърд Уеб е доволен от своето съдийство на финалния мач на Мондиал 2010 между Испания и Холандия.

Ериксон остава начело на Кот д'Ивоар

Футболната федерация на Кот д'Ивоар ще предложи нов договор на селекционера на националния тим Свен-Йоран Ериксон, въпреки провала на световното първенство в Република Южна Африка

Вече сме 43-и в света, зад „световните сили” Габон, Перу, Япония

Националният отбор на България падна с още 4 позиции в месечната класация на ФИФА

Интересни факти за Мондиал 2010 - в цифри

Феновете са инжектирали общо 5 млрд. долара в икономиката на Южна Африка

Дел Боске никога не провесва мустак

Синът на железничаря донесе най-голямата радост на Испания

Иниеста: За момент помислих, че съм в засада

"Да направиш милиони хора щастливи е наистина безценно чувство", смята испанският национал

Пуйол се отказа от "Ла Фурия" на върха

Испанският бранител изигра за страната си 90 мача

Уругвайците бяха посрещнати от "синьо" море в Монтевидео

Около 150 хиляди души посрещнаха националния отбор по футбол на Уругвай, който се прибра в родината си след изненадващото класиране на четвърто място на световното първенство в Република Южна Африка

Хауърд Уеб: Това бяха най-тежките два часа в живота ми

„Изтощих се физически и емоционално. Всъщност, ФИФА ме подкрепи след мача”, сподели Уеб.